pod takim hasłem dnia 28 lutego odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Pszczółki”.

Podczas zajęć kolejnym gościem tego dnia była

pani malarka Elżbieta Kot.

Dzieci mogły poznać narzędzia jakimi posługuje się podczas malowania obrazów. Mogły też użyć własnych sił w próbie malowania za pomocą szpachelki malarskiej. Wszyscy chętnie oglądali przyniesione obrazy, a przed dziećmi postawiono zadanie rozpoznania jaki to rodzaj obrazu.

Dzięki temu poznaliśmy krajobraz, martwą naturę, portret

i autoportret, a także akt i obraz marynistyczny.

Dzieci chętnie też wykonywały prace plastyczne do wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”.

O poetce wspominaliśmy i poznawaliśmy jej twórczość w ramach programu „Maria Konopnicka dzieciom”,

a pani Ela udzieliła nam wskazówek, jak malować farbami aby nasze prace były piękne i estetyczne.

Nasza malarka wprowadziła w tajemniczy świat sztuki malarskiej również dzieci z grupy „Kotki”, „Biedronki” oraz „Leśne Ludki”.