altMuzyka, śpiew, taniec odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka, począwszy od dziecka – wzbogaca doświadczenia, wpływa na wszechstronny rozwój osobowości, rozwija uczucia i wyobraźnię, ale przede wszystkim dostarcza dużo radości i piękna. Przekonaliśmy się o tym dnia 12.06.2013r. podczas I Przeglądu Tanecznych Zespołów Przedszkolnych „Rytmiczne Przedszkolaki”, którego organizatorem było Przedszkole Publiczne w Połańcu i Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

 

Na scenie zaprezentowało się 11 grup przedszkolnych. Dzieci zabrały nas w podróż dzięki której mogliśmy podziwiać kulturę regionów Polski jak również egzotycznych państw na różnych kontynentach. W przeglądzie brały udział dzieci z grupy „Muchomorki” z Przedszkola z Ruszczy w tańcu „Paso doble”, i „Dżungla”, po raz pierwszy na połanieckiej scenie grupa „Wesołe Przedszkolaki” z Przedszkola Nr 8 w Staszowie które zatańczyły „Poloneza”, grupa „Motylki” z Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnicach zaprezentowały „Kankana”, grupa „Świetliki” z Rataj Słupskich w tańcu „Majowa Polanka” z Przedszkola Publicznego w Połańcu dzieci z grupy „Kotki” zatańczyły „Taniec kowbojski” i „Taniec rosyjski”, dzieci z grupy „Pszczółki” zatańczyły do piosenki „Gangam style” a grupa „Biedronki” zatańczyła „Jesiennego kujawiaka”, z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia Nr 1 zaprezentowały się dzieci z grupy „Leśne Ludki” w tańcu „Zorba” i „Tańcu Chińskim” grupa „Smerfy” w „Tańcu dworskim” i grupa „Kotki” w „Gangam style”, z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia Nr 2 wystąpiła grupa „Koniczynki” w czeskim tańcu ludowym „Polka”. Ponad 260 dzieci biorących udział w pokazach tanecznych udowodniło, że taniec jest dla każdego z maluchów przeżyciem magicznym. W tańcu każda dziewczynka przeistaczała się w księżniczkę z bajki, a każdy chłopiec zmieniał się w swojego idola. Oprócz rodziców występujących pociech i mieszkańców Połańca występującym przyglądał się Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec - Jacek Tarnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej - Stanisław Lolo, Wiceprzewodniczący - Andrzej Wawrzyniec i Zdzisław Kwiatkowski.


Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć sponsorom dzięki którym dzieci otrzymały upominki a poszczególne grupy z placówek przedszkolnych nagrody i pamiątkowe dyplomy. A są nimi: GDF SUEZ Bioenergia Sp. z o.o. ,"Stabil" Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Henryk Bednarski, Zakład Remontowo Budowlany Mieczysław Dudek, Karol Piwowarski oraz Urząd Miasta i Gminy Połaniec. Szczególne podziękowanie składamy również pracownikom Centrum Kultury i Sztuki za pomoc w nagłośnieniu i oświetleniu sceny.