Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa, a przy tym bardzo pouczająca i bardzo zdrowa.

W środę wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane na fioletowo,

gdzie czekała na nich przystrojona sala pełna balonów i fioletowych serpentyn.

Każde dziecko przyniosło ze sobą owoc lub warzywo w kolorze fioletowym,

tj. winogrona, śliwki, kapusta, cebula, bakłażan i figi.

Po omówieniu wyglądu warzyw i owoców nadszedł czas na ich degustację,

którą poprzedziły czynności higieniczne. Każde dziecko mogło także skosztować powideł śliwkowych,

które pod czujnym okiem pań smarowało na waflach oraz wypić pyszny i bardzo zdrowy sok z aronii.

Głównym celem było zachęcanie do spożywania owoców i warzyw a naszym dzisiejszym hasłem było

„JEDZ OWOCE, CHRUP WARZYWA, BĘDZIESZ ZDROWY TAK JAK RYBA”.

Po skończonej degustacji nadszedł czas na pracę plastyczną, wszyscy wyklejali z fioletowej wydzieranki śliwki,

które zawisły na drzewie. Nie zabrakło też zabaw z balonami, tańców i malowania mazakami na fioletowych balonach.

Dzieci na długo zapamiętają „fioletowy dzień” w przedszkolu i już są ciekawe jaki kolor będzie dominował za miesiąc…