W ramach szwajcarsko- polskiego programu KIK 34, który jest realizowany przez nasze przedszkole

i ma na celu promowanie zdrowego stylu życia w środę 25.09.2013r. zorganizowano w przedszkolu - "FIoletowy Dzień".

Mówi się często: "Fioletowy to smutny kolor" a u nas w Przedszkolu fioletowo i kolorowo...

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wszyscy i wszystko było ubrane w kolorze fioletowym: dzieci, panie,

sale przedszkolne a panie kucharki przygotowały pyszne fioletowe smakołyki.

W fioletowym dniu były przeróżne zabawy i konkursy z wykorzystaniem fioletowych balonów

również prace plastyczne naszych podopiecznych były zdominowane przez kolor fioletowy.

Ideą naszych kolorowych dni, to także pokazanie dzieciom nowych smaków

i zachęcenie do spożywania różnorodnych owoców i warzyw.

Były więc fioletowe: winogrona, sliwki, figi, cebula, kapusta i mus jagodowy.

W bardzo miłej atmosferze minał nam pierwszy kolorowy- fioletowy dzień

i już dziś dzieci czekaja na pomarańczową październikowa środę.

Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji "Fioletowego dnia".

Liczymy na Waszą pomysłowość w "obchodach" kolejnych Kolorowych Dni.