O tym, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe i mają dużo witamin dzieci z gr „Krasnoludki

” dowiedziały się już dawno temu. By wpoić dzieciom zasady zdrowego żywienia wybraliśmy się na połaniecki warzywniak,

gdzie miła pani pokazała dzieciom wszystkie owoce i warzywa.

Dzieci pilnie słuchały i odpowiadały jakie warzywo trzyma w ręku. Krasnoludki wykazały się dużą wiedzą.

W drodze powrotnej do przedszkola dzieci zasypały się „złotym deszczem”,

zbierały bukieciki, sypały kolorowymi liśćmi.

Zajęcia na świeżym powietrzu były bardzo pouczające, dzieci dowiedziały się,

że przyszła Pani Jesień która magiczną różdżką maluje liście na czerwono, pomarańczowo, żółto i brązowo;

uwieńczeniem tego jakże długiego spaceru było odśpiewanie piosenki dla pani Jesieni „Kolorowe listki”.

By dopiąć cykl zajęć o zdrowym żywieniu na ostatni guzik,

dzieci zapoznały się również z piramidą zdrowego żywienia, poznały produkty zdrowe i mniej zdrowe,

takie jak słodycze które niszczą nasze ząbki. Zapraszamy do galerii zdjęć.