Spotkanie z policjantem, wizyta u lekarza, wyprawa do lasu

są dla nas bez znaczenia,

lecz patrząc oczami dziecka

to wielkie wydarzenia.

Teatrzyk pt. „Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi” w wykonaniu agencji artystycznej „Patigo” przekazał przedszkolakom, wiadomości edukacyjne przydatne w codziennym życiu.

Aktorzy w zabawny sposób przypomnieli dzieciom jak zachowywać się przechodząc przez jezdnię, jak rozpoznawać grzyby jadalne od trujących oraz jak radzić sobie z niemiłymi insektami takimi jak np. kleszcze.
Dzieci dowiedziały się również jak należy ubierać się na leśne spacery oraz jak zachować się podczas wizyty u lekarza.

Nasi podopieczni wykazali się wiedzą podczas rozwiązywania licznych zagadek recytowanych przez aktorów. Nie sprawiały nam dzieciom oczywiście żadnych problemów a rozwiązania znały jeszcze przed zakończeniem zagadki.