W ostatnią środę października wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane na pomarańczowo,

przynosząc ze sobą pomarańczowy owoc lub warzywo.

Dzień rozpoczął się od tańców i zabaw po których był pokaz owoców

i warzyw w kolorze pomarańczowym. Królową tego dnia okazała się być marchewka wraz z przyjaciółmi:

dynią, mandarynką i pomarańczą. Dzieci słuchały opowiadania o „Królu Witaminku”

po wysłuchaniu którego odpowiadały na pytania co należy jeść by być zdrowym i czego należy unikać.

Następnie wyszliśmy na korytarz by obejrzeć dekoracje przedszkolnego holu i zaśpiewać stróżującym wiewiórkom piosenkę o Kolorowych listkach.

Po powrocie do sali dzieci spostrzegły, że ktoś schował owoce i warzywa i wchodząc w rolę detektywów szukali zaginionych pomarańczowych marchewek,

dyni i pomarańczy. Krasnoludki szybko i bez pomocy odnalazły witaminowe pyszności.

Po tak męczących zadaniach przyszedł czas na zrobienie soku marchewkowo-owocowego,

poprzedzonego dokładnym myciem rąk.

Dzieci ze skupieniem i wielkim zainteresowaniem przyglądały się sokowirówce,

po czym chętne maluchy wkładały owoce i warzywa do maszyny i przyglądały się jak wypływa z niej pyszny pomarańczowy sok.

A o tym, że był pyszny świadczą pomarańczowe „wąsiki” na ustach dzieci.

Na zajęciach popołudniowych dzieci lepiły różne kształty z masy solnej zabarwionej na kolor pomarańczowy.

By dopełnić dzień w kolorze pomarańczowym panie kucharki przygotowały dla dzieci pyszną zupę – krem z dyni,

ziemniaczki z kotlecikiem i pyszną surówką z marchewki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.