Przyroda wokół nas jest bardzo zaskakująca, ciekawa i tajemnicza.

Codziennie spotykamy się wieloma zjawiskami przyrodniczymi.

Padający z nieba deszcz zainspirował nas do przeprowadzenia doświadczeń z wodą w roli głównej.

Dzieci badały wodę i jej właściwości fizyczne i chemiczne.

Chętne Krasnoludki próbowały złapać wodę, wlewały ją do różnych naczyń,

by zobaczyć jaki kształt w nich przyjmuje,  barwiły ją sokiem truskawkowym i miętowym,

jak również rozpuszczały w niej różne substancje, by po chwili dowiedzieć się,

które z nich się rozpuszczają, które nie a które tworzą zawiesinę.

Z chęcią i wielkim entuzjazmem dzieci wrzucały do miski z wodą kasztany, żołędzie, liście,

szyszki, żołędzie i kamienie obserwując które rzeczy toną a które unoszą się na powierzchni.

Podczas doświadczeń dzieci zadawały pytania, jak również same próbowały udzielać odpowiedzi. Podczas zajęć badawczych dzieci wiele się nauczyły, ale również doskonale się bawiły.