Dnia 06.01.2019r. dzieci z grupy „Kotki” reprezentowały Przedszkole Publiczne w Połańcu podczas XXX Regionalnego Festiwalu Kolenda i Pastorałek. Sala widowiskowa Staszowskiego Ośrodka Kultury w niedzielne popołudnie wypełniła się dźwiękami najpiękniejszych pieśni bożonarodzeniowych. Nasze przedszkolaki zaśpiewały pastorałkę „Skrzypi wóz”. Celem corocznego festiwalu jest pielęgnowanie tradycji związanych ze śpiewaniem kolęd i pastorałek oraz prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Miłośnicy polskich kolęd i pastorałek mieli okazję wysłuchać m.in. występów Górniczej Orkiestry Dętej Grupy Azoty Siarkopol, Orkiestry Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka, Chór Parafii Rzymsko-Katolickiej pod wezwaniem Trójcy Świętej w Bogorii oraz solistów i zespołów z powiatowych przedszkoli, szkół i ośrodków kultury. Uczestnicy na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.