Okres Bożego Narodzenia  jest dla wszystkich okazją do refleksji nad przemijającym czasem, do wspomnień, wzruszeń, do pojednania z bliskimi, do czynienia dobra dla innych ludzi.  W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale dziecięcych zabaw zmieniają swój wystrój na zimowo-świąteczny. Dzieci przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. Przygotowują też oczywiście jasełka.

17 grudnia 2018 r. atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oddało najbardziej przedstawienie Jasełek przez  dzieci z grupy „ MOTYLKI” podczas „Wieczoru wigilijnego” z udziałem rodziców i Dyrekcji Przedszkola.   Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia oraz degustowali potrawy wigilijne przygotowane specjalnie przez Rodziców. Pani Dyrektor    życzyła wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

10 stycznia 2019 r „Jasełka” obejrzały wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego , dzieci ze Żłobka oraz personel Przedszkola i Żłobka  w ramach akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” -  dochód z symbolicznej sprzedaży biletów zasilił puszki wolontariuszy.

Wspólnie z dziećmi otwieramy też  serca dla wszystkich ludzi z naszej połanieckiej społeczności przedstawiając 13.01. 2019 r  „Jasełka” w Kościele MBWW. Uczymy nasze dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym radość i miłość. Bo „miłość się mnoży, kiedy się ją dzieli”.

Bożena Laska