W ramach Rocznego Planu Pracy Przedszkola „Piękna nasza Polska cała” realizujemy treści wychowania patriotycznego. Zapoznajemy dzieci z różnymi regionami naszego kraju, a także z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości ważniejszych miast. Tradycja, a szczególnie żywe słowo, literatura i teatr spełnia ważną i pożyteczna rolę w rozwoju dziecka.

Dnia 27 lutego nauczyciele z Przedszkola Publicznego w Połańcu zaprezentowali w formie przedstawienia teatralnego „Legendę o toruńskich piernikach”. Spektakl ten obejrzały wszystkie dzieci z połanieckich przedszkoli oraz żłobka. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie  z Toruniem – miastem, które słynie na całym świecie z wypieku doskonałych pierników, a także poznanie historii tajemniczej receptury „Toruńskich Katarzynek”.

Gra aktorów, wspaniałe, barwne stroje oraz scenografia zostały nagrodzone dużymi brawami przez wszystkich widzów. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość skosztowania pierników upieczonych według tradycyjnej receptury przez panie kucharki z przedszkoli. Wokół unosił się piękny korzenny zapach. Nie zabrakło również pamiątkowej fotografii  z bohaterami legendy, którymi byli:

Narrator -  Katarzyna Materkowska

Mistrz Bartłomiej  - Monika Mikoda

Piekarz Bogumił  - Anita Wróbel

Katarzyna – Marlena Kwapisz

Król – Dorota Golonka

Pszczółka – Natalia Nalepa

Królowa pszczół – Monika Szywała

Mieszczanki – Halina Bieniek, Justyna Kuś-Mazur

Mamy nadzieję, że te radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Monika Szywała