Dnia 26 marca, dzieci 6-letnie z grup integracyjnych „Smerfy” i „Skrzaty” oraz grupa „Kotki” z Filii nr 1,

uczestniczyły w niezwykłych zajęciach w Zespole Szkół w Połańcu.

Korzystając z zaproszenia Pana Mariusza Zyngiera oraz uprzejmości uczniów klasy II TE,

przedszkolaki miały możliwość zdobycia nowych doświadczeń z zakresu techniki.

Poznały różne sposoby wytwarzania prądu- który jak się okazało można wytworzyć z jabłek,

dowiedziały się w jaki sposób prąd dostarczany jest do naszych domów

a także jak bezpiecznie użytkować urządzenia elektryczne.

Nie obyło się bez wspaniałych zabaw takich jak: elektryczny labirynt,

zaświecanie diody czy sterowanie robo-kuszą lub wędrówki robotem przez labirynt.

Dla dzieci było to szalenie ciekawe, gdyż wszystkiego mogły spróbować własnymi rękami.

Pod ogromnym wrażeniem byli nie tylko chłopcy.

Dziewczynki bardzo sprawnie radziły sobie podczas zabaw z prądem czy sterowaniem robotami.

Bardzo dziękujemy panu Mariuszowi jego ekipie za wprowadzenie w magiczny i bardzo ciekawy świat technologii.