„W Pacanowie kozy kują

więc Koziołek, mądra głowa,

błąka się po całym świecie,

aby dojść do Pacanowa”.

W dniach 12, 16 kwietnia 2019r. na wycieczkę do Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie wybrały się dzieci z najmłodszych grup 3 - latków z Przedszkola Publicznego, Filii nr 1 i Filii nr 2.

Celem wycieczki było poszerzenie i utrwalenie wiadomości o bajkach oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych oraz poznanie miasta Pacanów.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji... Najpierw dzieci weszły mysią dziurką do bajkowej krainy i rozpoczęły jej zwiedzanie wraz z przewodnikiem.  Znaleźliśmy się we wspaniałej, bajkowej scenerii, z latającymi łabędziami, kaczką dziwaczką, śladami wielkoluda i mapą bajkowych postaci. Do największych atrakcji należała podróż zaczarowanym pociągiem do wnętrza ziemi, w morskie głębiny a nawet w kosmos. Dzieci bawiły się w różnokolorowym, pełnym kwiatów ogrodzie. Odwiedziły nawet wyjątkowe kino, które nie dość, że mieściło się w szufladzie wielkiego biurka, zamiast rzędów krzeseł pełne było puf i poduszek, to jeszcze dawało możliwość wyboru filmu. Wszyscy czuliśmy się jak w wyśnionej bajce. Kolejną atrakcją podczas naszej wyprawy do Pacanowa była zabawa w bawialni. A także udaliśmy się do ogrodu zmysłów z altanami, który otacza ten budynek. Podczas wycieczki zjedliśmy pyszny podwieczorek oraz konsumowaliśmy zawartość plecaków, które dzieci zabrały ze sobą.
            Na koniec nie mogło zabraknąć również momentu na pamiątkowe wspólne zdjęcia z Koziołkiem Matołkiem.

Wycieczka do Pacanowa była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.