„Maj to życie, maj to kwiatki
Maj to także Święto Matki,
Maj w uczucia jest bogaty,
Bo się zbliża Święto Taty.”

„Mama” i „tata” to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego  i szczęścia. „Mama” i „tata” to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku w naszych przedszkolach i żłobku – to Święto Mamy  i Taty. Te wyjątkowe uroczystości w naszym przedszkolu odbywały się już od 21-31 maja 2019r. Sale przedszkolne stawały się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny.

Dzieci bawiły swoich gości montażem słowno-muzycznym. Piękne wiersze szczególnie przeplatane tańcami dostarczyły gościom niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki zabrały swoją widownię w bajkowe światy ujawniając talenty recytatorskie i wokalno-taneczne. Rozbudzone zainteresowania teatralne miały swoje odzwierciedlenie  w zaangażowaniu dzieci, które wcieliły się w różne postacie z bajek. Uwieńczeniem wszystkich spotkań był wspólny poczęstunek przy przepysznych ciastach.  Uczucia dzieci odnalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.

E. Wojnarowska