Dnia 4 czerwca 2019r. na scenie połanieckiego Centrum Kultury i Sztuki odbył się konkurs recytatorski „Piękna nasza Polska cała”.

Na tle biało - czerwonej scenografii Pani Dyrektor Anna Kaniszewska  i wicedyrektor Beata Mika otwarły uroczyście konkurs, w prowadzeniu asystowała także Pani Dorota Rzepka.

Serdecznie powitały wszystkich zgromadzonych  i zaproszonych gości: radnych, dyrektorów placówek oświatowych, rodziców, opiekunów a w szczególności tych najmłodszych głównych bohaterów deklamujących wiersze.

Na konkursie zabrzmiało 65 różnych barw głosów. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały dzieci 4,5 i  6 – letnie, z całej gminy a także spoza jej terenu: Wilkowej i Rataj Słupskich. Usłyszeliśmy piękne wiersze różnych poetów a nawet autorstwa rodziców,  na temat naszej ojczyzny - Polski.

Występy oceniało Jury w składzie: Pani Ewa Matyjas z Miejsko Gminnej Biblioteki w Połańcu, przedstawiciel Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu -  Pani Anna Lalewicz, Jolanta Marczewska – nauczyciel przedszkolny.

Dzieci okazały się wspaniałymi  i odważnymi recytatorami oraz pokazały jak bardzo kochają swój kraj!  Naszym celem było kształtowanie poczucia przynależności narodowej, promocja twórczości poetyckiej, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami czy integracja środowisk przedszkolnych.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody oraz wielkie brawa uznania za występy. Gratulujemy przedszkolakom znakomitej prezentacji recytatorskiej! Sponsorami imprezy byli: Miasto i Gmina Połaniec, Firma Handlowo – Usługowa „Skup złomu” w Połańcu, Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Transportowe Franciszek Chlebek – dziękujemy serdecznie!