„Kotki” strażakami…
12.06.2019

Dnia 5 maja 2019r. dzieci z grupy „Kotki” odwiedziły

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

 

Podczas spotkania zwiedzaliśmy dyżurkę oraz garaże, w których mieściły się różne wozy strażackie.

To właśnie one wzbudziły największe zainteresowanie u przedszkolaków. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę nawet wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się niczym strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.Ogromną niespodzianką okazał się zjazd strażaków po rurze -panowie zademonstrowali nam tym samym swoją niebywałą sprawność!

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Teraz już wiemy, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków - ratowania zwierząt i mienia. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej i numer alarmowy. Wielką frajdę sprawiło dzieciomlanie wody z prawdziwego węża strażackiego!Ta ostatnia atrakcja najbardziej podobała się przedszkolakom, szczególnie, że pogoda w tym dniu dopisała…

Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, iż w przyszłości chcieliby zostać strażakami!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM ZA POŚWIĘCONY CZAS, MIŁE PRZYJĘCIE, ATRAKCJE ORAZ CENNE INFORMACJE!!! 

                                                                                       Ela Prajs