Dnia 28.11.2019 roku nasze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego oraz „Leśne ludki” z Przedszkola Publicznego filia nr 1 kolejny raz miały okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty w Powiatowym Przeglądzie Tanecznych Grup Przedszkolnych w Szydłowie.

Dzieci ubrane w piękne stroje z niebywałą odwagą zatańczyły przygotowane tańce. Dzieci z grupy „Pszczółki” zaprezentowały taniec do utworu „W moim ogródeczku” natomiast „Leśne ludki” zatańczyły „Oberka”. Długo przygotowywaliśmy się do występów, toteż nie ma się co dziwić, ze wszyscy na scenie zaprezentowali się znakomicie. Obydwie wyróżnione grupy odebrały puchary wraz z pamiątkowymi dyplomami z rąk Burmistrza Szydłowa Pana Andrzeja Tuza. Wszyscy wróciliśmy do swoich sal z poczuciem dumy, że nasi najmłodsi mieszkańcy tak pięknie reprezentowali nasze miasto. Barwne stroje, oryginalne figury i muzyka sprawiają iż przeglądy stają się dobrą zabawą, wielką atrakcją i okazją do pokazania nieograniczonych możliwości zarówno małych tancerzy jak i pedagogów prowadzących na co dzień zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Gratulujemy dzieciom występów i cieszymy się, że możemy im towarzyszyć w rozwijaniu ich zdolności i talentów.

 

K. Materkowska

A. Żak