Siedzę cichuteńko
patrzę na okienko
poruszyły się zasłonki!
chyba już go widzę!
chyba już go słyszę, zabrzęczały
jego sanek dzwonki
Dzyń. Dzyń. Dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń. Dzyń, Dzyń
przynieś nam prezenty”

alt

Nie ma chyba nikogo kto by nie czekał na Świętego Mikołaja. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Dzieci dzielą się swoimi pomysłami na wymarzony prezent a także mobilizują wszystkie siły by w tym okresie być wyjątkowo grzeczne. 

Docenił to oczywiście Mikołaj przychodząc do naszych przedszkolaków z workiem pełnym prezentów. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Pomimo braku białego puchu Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci, nie kazał długo na siebie czekać i jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość. Opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Aby umilić dzieciom czas Mikołajek również pracownicy przedszkola przygotowali swoim podopiecznym mnóstwo niespodzianek w swoich grupach. Wychowawcy grup „Pszczółki”, „Skrzaty” oraz „Krasnoludki” przygotowali inscenizację pt. „W noc Świętego Mikołaja”. Wychowawczynie po raz kolejny swymi występami wywołały uśmiech na twarzach swoich podopiecznych, a całemu przedstawieniu towarzyszyły zdziwione buziaki przedszkolaków, które nie wiedziały, że ich „Ciocie” są pomocnikami samego Świętego Mikołaja. Magia Mikołajek rozweseliła dziecięce twarze i na dobre rozgrzała małe serduszka.

Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

K. Materkowska

A. Żak