Christmas cracker to kartonowa rolka zawierająca niespodziankę, zapakowana w kolorowy papier, w sposób przypominający duży cukierek, stanowiąca tradycyjny element przyjęć i obiadów bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii. Christmas Cracker jest otwierany przy świątecznym stole poprzez jednoczesne pociągnięcie za oba końce przez dwie osoby. Tradycja ta została zapoczątkowana w XIX wieku przez Thomasa Smitha, jednak różniła się wówczas zawartością crackera. Do środka wkładano wtedy wiersz, który na początku ubiegłego stulecia został zamieniony na dowcip. Tradycja upominkowego cukierka jest bardzo silna, dlatego wielu Anglików chętnie wykonuje takie prezenty samodzielnie umieszczając w nich wszystko, co im tylko wpadnie do głowy. Najczęściej są to cukierki oraz inne słodycze, jednak im śmieszniej i bardziej niepowtarzalnie, tym lepiej, dlatego warto się dać ponieść własnej inwencji.

Motylki odwiedziły również panią dyrektor, Annę Kaniszewską oraz panie pracujące w przedszkolnej kuchni, aby wręczyć wykonane przez siebie świąteczne pierniczki, a po powrocie do swojej sali otworzyli w końcu swojego cukierka.

Dziękujemy rodzicom dzieci z grupy Motylki za współpracę w przygotowaniu strojów.

D.Golonka