Wielki sukces grupy „Słoneczka”! Wygrana w ogólnopolskim projekcie Fundacji BOŚ
Z ogromną dumą i radością pragniemy poinformować o wyjątkowym sukcesie naszych podopiecznych! Grupa „Słoneczka” została laureatem prestiżowego, ogólnopolskiego projektu ekologiczno-zdrowotnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, organizowanego przez Fundację BOŚ (Banku Ochrony Środowiska).
Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz kreatywnemu podejściu do edukacji prozdrowotnej, nasza grupa została doceniona. Do placówki trafił profesjonalny zestaw do stworzenia własnego, miniaturowego ogrodu: drewniane skrzynie uprawne, ekologiczna ziemia oraz bogaty zestaw nasion i sadzonek warzyw!
Od teorii do praktyki, czyli jak „Słoneczka” zdobyły nagrodę
Droga do wygranej wiodła przez serię fascynujących zajęć. W ramach projektu Fundacji BOŚ, dzieci uczyły się zasad prawidłowego odżywiania oraz poznawały różnicę między produktami naturalnymi a wysoko przetworzonymi. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wielką wartość mają warzywa i owoce sezonowe oraz te pochodzące z lokalnych, najbliższych nam upraw.
Teoretyczna wiedza, utrwalona pełną energii zabawą ruchową „Skacz po supermoc”, zyskała teraz niesamowity, praktyczny wymiar. Nagroda w postaci skrzyń warzywnych pozwoli dzieciom samodzielnie przekonać się, jak wygląda droga jedzenia „od ziarenka do talerza”.
Wielkie sadzenie i lekcja odpowiedzialności
Gdy tylko nagroda od Fundacji BOŚ dotarła do naszej placówki, mali ogrodnicy z grupy „Słoneczka” wraz z zaproszoną grupą „Smerfy” natychmiast zakasali rękawy i ruszyli do pracy. Dzieci z wielkim zapałem:
• Wspólnie przygotowały podłoże, wsypując ziemię do nowych, drewnianych skrzyń,
• Delikatnie i precyzyjnie sadziły młode sadzonki warzyw,
• Uczyły się, jak dbać o rośliny na początkowym etapie ich wzrostu.
Własny ogródek skrzyniowy to dla maluchów wspaniała i żywa lekcja przyrody. Codzienna opieka nad grządkami – regularne podlewanie, obserwacja wzrostu i pielęgnacja – uczy dzieci odpowiedzialności, cierpliwości oraz buduje silną więź z naturą.
Własne warzywa smakują najlepiej!
Głównym celem projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci. Nic nie sprawdza się w tym celu lepiej niż własna uprawa! Psychologowie zgodnie podkreślają, że maluchy znacznie chętniej sięgają po zdrowe produkty, jeśli same brały udział w ich sadzeniu i pielęgnacji. Jesteśmy przekonani, że rzodkiewka, szczypiorek czy sałata wyhodowane przez „Słoneczka” będą smakować wyjątkowo i znikną z kanapek w mgnieniu oka.
Serdecznie gratulujemy grupie „Słoneczka” oraz koordynującym nauczycielom tak wspaniałego sukcesu w projekcie Fundacji BOŚ. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zielone pędy i zdrowe, ekologiczne zbiory!
M. Liśkiewicz
Zapraszamy do naszej galerii


.jpg)
