Aktualności
„Wiatr w żagle - POMAGAMY, bo to jest bardzo proste”
15.01.2020

„Wiatr w żagle - POMAGAMY, bo to  jest bardzo proste” - takie hasło towarzyszyło Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Orkiestra grała już po raz 28. To już kolejny rok, kiedy to Przedszkole Publiczne w Połańcu i Żłobek „Kraina Malucha” przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji WOŚP. Zagraliśmy„Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zgodnie z ideą zbiórki, pieniążki zbierano na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.  

więcej
 
Zapraszamy na Jasełka
14.01.2020

 
Musical „Piotruś Pan”
11.01.2020

alt

 
Informacja
03.01.2020

 
I Przedszkolny Przegląd Jasełek w ZPO w Ruszczy
02.01.2020

alt

„Wśród nocnej ciszy

głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze,

Bóg się wam rodzi…”

 

      Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei.

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i  rytuałów świątecznych.

Jednym z nich są Jasełka czyli widowisko o narodzeniu się Pana Jezusa.

Dnia 17.12.2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek. Z  połanieckich przedszkoli wzięło udział trzy grupy: grupa „Kotki” z Przedszkola Publicznego z wychowawczyniami p. Janiną Sobierajską i p. Moniką Szywałą, grupa „Elfy” z Przedszkola Publicznego Filia nr 1 z wychowawczyniami p. Elżbietą Prajs i p. Arletą Cieślik oraz grupa „Koniczynki” z Przedszkola Publicznego Filia nr 2 z wychowawczyniami p. Jolantą Marczewską i p. Wiolettą Ziętarską.  Świąteczny nastrój podkreśliły niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtworzyli swoje role , prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec panie  dyrektor  Małgorzata Łukaszek i Anna Kaniszewska  podziękowały wszystkim młodym artystom za udział w przeglądzie jasełkowym i złożyły życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Każde dziecko dostało coś słodkiego, kolorowankę i aniołka symbolizującego narodzenie Pana Jezusa. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie , recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Serdeczne podziękowania również należą się rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu strojów jak również za przywóz dzieci na występ jasełkowy.

      

                                                                                                  Arleta Cieślik

więcej
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »