Aktualności
,,Przedszkolaki dokarmiają ptaki"
15.01.2019

   Śnieg zasypał pola, krzaki.

 Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci?

                        Wiadomo przedszkolne dzieci!                 

 

Zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Dlatego o skrzydlatych przyjaciołach, jak co roku pamiętali nasi przedszkolacy. Pomimo śniegu i mrozu 11 stycznia dzieci z grupy ,,Leśne Ludki” oraz ,,Kotki” wyszły z przedszkolnej sali, by o nie zadbać.

 

więcej
 
Jasełka Bożonarodzeniowe
12.01.2019

 

„Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,

bo Narodzenia czas wypełnił dni,

tam gdzie stajenka razem z bydlątkami,

leży dzieciąteczko i na sianku śpi…”

 

Jak co roku, tak i teraz najstarsza grupa przygotowała dla dzieci z przedszkola i rodziców z grupy "Smerfy" przedstawienie  bożonarodzeniowe. Program jasełek w sposób oryginalny przedstawił objawienie Daru Bożego Narodzenia. 

Piekna dekoracja, bardzo strannie przygotowane stroje: gwiazdek, aniołków, Maryi i Józefa, Heroda i Diabełka oraz pastuszków występujących w przedstawieniu przyciągneły uwagę oglądających

W przygotowaniach pomagali również rodzice, którzy angażowali się w przygotowywanie strojówPrzepiękne kolędy  i pastorałki wzbogaciły jasełka.  

Występujący aktorzy dzieci z grupy "Smerfy" świetnie wcielili się w swoje role,aby przekazać nam najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa. 

Wszyscy poczuliśmy się jedną rodziną, w której panuje radość, wzajemna życzliwość  i zrozumienie.

 

W tym dniu wspieraliśmy również WOŚP. Dziękujemy dzieciom i rodzicom - 

za przekazanie  cegiełek na tak szczytny cel.

 

E.W.

 

 
"Wigilijne spotkanie"
12.01.2019

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane Święta przez nas wszystkich. W naszej placówce tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycjach.                           20 grudnia w grupie „Leśne Ludki” odbyły się zajęci otwarte realizujące Roczny Plan naszego Przedszkola pod hasłem „ Spotkanie wigilijne” przybliżające tradycje świąteczne.

 

więcej
 
!
08.01.2019

alt

 
"Kotki" w świątecznym klimacie...
03.01.2019

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas... I właśnie po to, aby w naszej grupie „Kotki” zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy 19 grudnia 2018r. zajęcia otwarte z rodzicami. 

Temat zajęć „Przy wigilijnym stole” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

 

więcej
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »