Aktualności
Teatrzyk w przedszkolu
17.02.2020

Dnia 4 marca 2020r. (środa) o godz. 1015

zapraszamy dzieci na spektakl

pt. „Przygody Ptysia w Cukrowej Krainie”,

który wystawi Teatr „Niebieski Balonik” z Krakowa.

Spektakl porusza problem potrzeby zdrowego odżywiania przede wszystkim w aspekcie higieny jamy ustnej.

Koszt przedstawienia w wysokości 250 zł pokryje Rada Rodziców.

 

 

Krótki opis spektaklu:Sześcioletni Ptyś, Skrzatka Malina, Wróżka Zębuszka i Królowa Lukrecja to bohaterowie bajki. Scenariusz przewiduje efekty specjalne oraz czynny udział dzieci w realizacji spektaklu, co pozwala wykorzystać ich naturalny potencjał w celu lepszego czyli łatwiejszego i trwalszego przyswojenia treści edukacyjnych oraz wspaniałej zabawy.

 
O G Ł O S Z E N I E dla grupy BIEDRONKI
17.02.2020

Dnia 20.02.2020r. (CZWARTEK) o godz. 930

dzieci z grupy „BIEDRONKI”

obejrzą w kinie w CKiSz w Połańcu

film pt. „Peterson i Findus – wielka wyprowadzka”

 w ramach „Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej”

z cyklu „Chodzę do kina”.

 

Cena biletu wynosi 10 zł.

 

Prosimy rodziców o wpłacanie kwoty u nauczycieli w grupie.

 

Zbiórka w szatni o godz. 900  - prosimy o punktualność.

 
Bal Przebierańców 2020
17.02.2020

Jest taki jeden dzień na który czekają wszystkie dzieci w przedszkolu. Rozmowy o tym dniu trwały już od kilku dni, aż w końcu 12 lutego o godzinie 13 odbył się oczekiwany przez dzieci Bal Przedszkolny. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK I BAŚNI.

Nauczycielki przedszkola wraz z rodzicami dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wyglądała bajecznie, kolorowo i wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja Dj Marco, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna.  Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach.Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Nawet niektóre panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków.

 

więcej
 
14 lutego - Walentynki
17.02.2020

Wszystkie Jeżyki i Jeżynki dziś świętują Walentynki

Do siebie się uśmiechają, bo przyjaciół wokół mają.

Tutaj radość tylko gości, nie ma płaczu ani złości.

Tutaj świetnie się bawimy i serduszkiem swym dzielimy.

 

      14 luty w gr. „Jeżyki” upłynął w nadzwyczajnej atmosferze przyjaźni i koleżeńskiej serdeczności – świętowaliśmy „Walentynki”. I chociaż dzień ten kojarzy się większości wyłączniez kultem św. Walentego (rzymskiego kapłana) - patrona zakochanych, to u nas był to dzień dobrych uczynków, uśmiechów, wspólnej zabawy. Dzieci już od rana pomagały w dekoracji sali oraz przygotowaniu poobiedniego deseru w postaci czerwonej galaretki. Miały okazję podzielić się z kolegami i koleżankami swoją interpretacją zwrotu „dobre uczucia i emocje”, oczywiście najczęściej padającą odpowiedzią było: „ … bo lubię …”, „…. bo to jak kocham mamę ….” itp. Przedszkolaki wzięły udział w „walentynkowej”  dyskotece z balonami, wykonały przepiękne wydzierankowe serduszka, oczywiście każde z nich miało swoją cichą dedykację. Dzieci, po obiedzie, dokończyły przygotowanie Walentynkowego deseru w postaci galaretkowego, uśmiechniętego serduszka. To był bardzo udany dzień, pełen ciepła i serdeczności- tyle ile małe trzyletnie serduszko zmieścić potrafi.

ciekawostka

Kim był św. Walenty?

    Święty Walenty był rzymskim kapłanem. Udzielał on ślubów zakochanym parom. Władający wtedy cesarz Klaudiusz II wprowadził zakaz udzielania ślubów, gdyż uważał on, że najlepszym żołnierzem jest samotny mężczyzna w przedziale wiekowym od 18 do 35 lat. Ksiądz Walenty nie dostosował się do zakazu władcy i praktykował udzielanie sakramentu ślubu. W konsekwencji swoich poczynań został wtrącony do więzienia. Podaje się, że zadurzył się tam w niewidomej dziewczynie - córce swojego stróża więziennego. Jak głoszą legendy - dziewczyna pod wpływem uczuć Walentego odzyskała wzrok. Gdy cesarz dowiedział się o tym fakcie, wydał rozkaz ścięcia kapłanowi głowy. Od tej pory kapłan Walenty został patronem zakochanych.

                                                                                                                             Rzepka Dorota

 
Finał grantu „Działaj Lokalnie” - inspiracja na nowe działania w przedszkolu…
14.02.2020

Za nami uroczysta Gala wieńcząca 7 edycję programu „Działaj Lokalnie” w Powiecie Staszowkim, która odbyła się w środę, 12 stycznia, w Zajeździe „Gościniec” w Strużkach.Spotkanie uświetnił występ naszej grupy przedszkolnej „Leśne Ludki”, która wspaniale zatańczyła krakowiaka prezentując jednocześnie stroje krakowskie pozyskane z realizacji projektu „Dla rzeki i lasu nie żałuję czasu”. W Gali wzięli udział autorzy projektu: Pani Anna Kaniszewska Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu, Pan Radosław Matusiewicz Prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego, Beata Mika, Beata Gołyska, Agnieszka Bujakiewicz. 

 

więcej
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »