Aktualności
Przedszkolaki grają w szachy
17.12.2018

W październiku dzieci z grupy 6- letnich z Przedszkola Publicznego wraz z filiami,  rozpoczęły naukę gry w szachy. Zajęcia szachowe odbywają się dzięki uprzejmości i wielkiemu zaangażowaniu  pana Konstantego Mirosława Michorowskiego, pani Alicji Gujskiej-Śledź i pani Moniki Mikody, którzy poświęcają swój wolny czas wprowadzając dzieci poprzez zabawę w świat tej taktycznej i strategicznej gry.  Mali szachiści słuchając pogadanek o szachach, poznają bajki i wierszyki szachowe, rozwiązują zagadki i biorą udział w zabawach o tematyce szachowej.

alt

 

Przedszkolaki grając w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianymi pionkami udoskonalają swoje umysły.

Trzeba wiedzieć, że nauka w gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, przestrzegania określonych reguł. Dlatego tez wpływa na rozwój intelektu dziecka, zwiększa aktywność umysłową i rozbudza twórcze zdolności.

Dobrą wiadomością jest to, że w grudniu uprawnienia do prowadzenia nauki gry w szachy uzyska siedmiu nauczycieli z naszego  przedszkola.

Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odpowiedzialności za własne decyzje. Uczestnik „Królewskiej gry” staje się bardziej cierpliwy i wytrwały. Uczy się szacunku do przeciwnika i do samego siebie, potrafi stosować zasadę „fair play” w życiu, nie tylko przy szachownicy.

Efekty widać już we wczesnej edukacji dziecka. Widzimy więc, że szachy to nie tylko rozrywka intelektualna ale także inwestycja w umysł naszych dzieci.

/Justyna Kuś-Mazur/

 
MOKOŁAJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU
13.12.2018

W dniu 5 grudnia 2018r. pracownicy Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz rodzicie przedszkolaków wystąpili na scenie Centrum Kultury i Sztuki prezentując bajkę pt. „Kopciuszek”. To mikołajkowy prezent, który już na stałe wpisał się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Aktorzy zagrali dla publiczności dziecięcej z połanieckich przedszkoli dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, dla przedszkolaków z Ruszczy, Zrębina, Łubnic, Wilkowej, a także dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Natomiast o godzinie 17:00 tego dnia aktorzy wystąpili dla wszystkich mieszkańców Połańca.

więcej
 
Dinozaury czekają....
10.12.2018

alt

 
Zaproszenie
08.12.2018

alt

 
Konkurs plastyczny pt. „Piękna nasza Polska cała”
04.12.2018

Góry, doliny,  lasy i wody

pełne jesteście, wszelkiej urody.

Wszystkie was sercem ogarniam wdzięcznym 

Niech wasza chwała

W mowie mej dźwięczy

Sławię cię, Polsko, piękna i żyzna

ziemio mych ojców, moja ojczyzno!

 

Ewa Szelburg - Zarembina

 

W poniedziałek 26  listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu dzieci 

5 i 6 -letnie z Przedszkoli w Połańcu, Zrębinie, Ruszczy oraz Szkoły Podstawowej w Połańcu wzięły udział w konkursie plastycznym, pt. „ Piękna nasz Polska cała”. Organizatorami konkursu było Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Tematyka tegorocznego konkursu okazała się dzieciom dobrze znana i w pracach plastycznych trafnie zilustrowana. Na rysunkach dominowały morze,  góry, piękne, zielone łąki, jeziora a także rzeka Wisła, która jest nam szczególnie bliska. Ponadto dzieci pięknie zilustrowały barwy polskie zatrzymując je w symbolach narodowych – godle i fladze. Wyobraźnia i inwencja twórcza autorów dzieł plastycznych wkradła się również w prace motywem Elektrowni Połaniec, leżącej nad rzeką Wisłą.

alt

więcej
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »