Aktualności
„Z Kościuszką po niepodległość”
12.10.2018

Dnia 5 października w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Kościuszkowskie w Połańcu „Z Kościuszką po niepodległość” odbył się Festyn Rodzinny dla przedszkolaków. W tym właśnie dniu dzieci z grup 6-letnich wraz z rodzicami i nauczycielami brały udział w „Kosynierskich podchodach”.

Festyn rozpoczął się lekcją historii regionalnej przeprowadzoną przez członków Towarzystwa Kościuszkowskiego , podczas której dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat ubioru kosyniera czy miejsc związanych z Tadeuszem Kościuszką. Następnie dzieci zostały podzielone na 3 zespoły, a każdy z nich miał odnaleźć zaginione kosynierskie atrybuty: czapkę rogatywkę, kosę oraz torbę. Każda grupa szła wyznaczonym szlakiem, na którym napotykały leśne postacie, które miały dla dzieci przygotowane zadania do wykonania. Poszukiwania ukrytych w lesie przedmiotów dostarczyły dzieciom wiele radości
i niezapomnianych wrażeń. Z radością wykonywały wszystkie polecenia.

W Połańcu odbył się festyn rodzinny i "Kosynierskie podchody". Było mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Na końcu trasy na każdego uczestnika czekała niespodzianka – pyszne, pieczone kiełbaski oraz zabawy przy muzyce. Dzieci również, za wykazanie się wiedzą, otrzymały nagrodę, którą były gry planszowe ufundowane przez Towarzystwo Kościuszkowskie.

A.Wróbel,

J. Kuś-Mazur.

 

 
I
09.10.2018

alt

 
Konkurs „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” rozstrzygnięty - dzieci z przedszkola w Połańcu w czołówce nagrodzonych!
06.10.2018

2 października 2018r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie odbyła się uroczysta Gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu dla przedszkoli na symbol ”OGÓLNOPOLSKIEGO POLICYJNEGO DNIA ODBLASKÓW” w 2019r. Nasze dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu podczas tej uroczystości byli honorowymi gośćmi a towarzyszyła im Pani Dyrektor Anna Kaniszewska i Wicedyrektor Beata Mika oraz rodzice. Ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, ogłoszony był 6.12.2017r. i trwał do 31.05.2018r. a został zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  Celem akcji było zachęcenie wszystkich pieszych do używania odblasków.

alt

więcej
 
Festyn na Kopcu Kościuszki
02.10.2018

alt

 
Święto Pieczonego Ziemniaka w Połańcu! Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji i wielkie ognisko…
02.10.2018

Jesień może być porą roku ofiarującą mnogość

różnorodnych darów przyrody,

ale także dostarcza wiele radosnych przeżyć…

 

W słoneczne dni 27 i 28 września 2018r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu brały udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, które stało się już naszą tradycją.W tym radosnym wydarzeniu wzięły udział gościnnie także dzieci z najstarszej grupy „Żabki”  z Żłobka w Połańcu „Kraina Malucha”. Podczas pikniku na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Odbyło się m.in. wielkie ognisko przy muzyce, spotkanie z Panią Jesienią, wizyta Pana Kosyniera Konstantego Michorowskiego czy spacery po działkach owocowo – warzywnych oraz wesołe pląsy. Głównym celem jesiennego spotkania była wspólna zabawa i integracja oraz uśmiech na twarzach naszych podopiecznych.

 

alt

więcej
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »