Święta Wielkanocne to radosny czas, na ktory z wytęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli.

Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać najmłodszym.

Właśnie z tej okazji 29.03.2017 r. zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami do Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 1 na rodzinne warsztaty plastyczne Cuda Wielkanocne.

Wszystkich zebranych powitała pani Anna Kaniszewska Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu, dziękując za tak liczne przybycie. Następnie w wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze wszyscy przystąpili do wykonania świątecznych ozdob. Każda rodzina miała możliwość skorzystania z trzech stanowisk artystycznych, wykonując poszczegolne ozdoby: koszyczek pod kierunkiem Pani Joanny Sałagaj, wiosenne żonkile pod opieką Pani Moniki Szywały oraz pisankę, zajączka przy stanowisku Pani Ewy Strzelczyk. Nasze Przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w ktorej działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystow.

Z przygotowanych rożnorodnych materiałow plastycznych powstały piękne świąteczne koszyczki wypełnione kolorowymi pisankami, wesołymi zajączkami oraz wiosennymi kwiatami żonkilami. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, co sprawiło, że każdy koszyczek był inny i wyjątkowy. W przyjaznej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Była rownież chwila na herbatkę i słodki poczęstunek. To popołudniowe spotkanie umiliło dzieciom oczekiwanie na święta, a wspolnie wykonane Cuda Wielkanocne z pewnością ozdobią świąteczny stoł w naszych domach.

Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspolnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

M. Szywała