Przekroczenie progu przedszkola to ważny moment w życiu każdego dziecka, a jednocześnie budzący silne emocje. Nasza placowka podejmuje działania, ktore mają na celu ułatwienie przyszłym przedszkolakom przystosowanie się do nowego środowiska. Aby proces adaptacji był miłym przeżyciem nasze przedszkola zorganizowały Dni Otwarte.

W Przedszkolu Publicznym w Połańcu wraz z Filią nr 1 oraz Filią nr 2 takie dni otwarte odbyły się od 16-18 maja 2017r. Przybyli goście podczas zabaw swobodnych mieli okazje pobawić się z rowieśnikami, z ktorymi spotkają się już za kilka miesięcy. Dzieci chętnie włączyły się do zajęć i zabaw zorganizowanych przez nauczycieli. W tym roku postanowiliśmy też zaangażować przyszłych rodzicow do zabawy - mieli za zadanie wystawienie krotkiej bajki czy wiersza. Przy pomocy barwnych kukiełek rodzice wystawili Rzępkę J. Tuwima czy Czerwonego Kapturka. Odwiedzający placowkę goście mieli okazję obejrzeć budynek, ale także zapoznali się z ofertą naszego przedszkola oraz spotkali się ze specjalistami. Goście opuszczali przedszkole zadowoleni i pełni wrażeń.

DO SZYBKIEGO ZOBACZENIA!