W dniach 18–19 października 2018 r. dzieci 5-6 letnie z Przedszkola Publicznego w Połańcu – grupy: „Kotki”, „Skrzaty”, „Słoneczka” oraz „Kotki” (Filia nr 1) i „Koniczynki” (Filia nr 2) odwiedziły Pustelnię Złotego Lasu w Rytwianach.

Pod okiem przewodnika wszyscy podziwiali barokowy kościół p.w. Zwiastowania NMP, Galerię kamedulską i urzekające pięknem ogrody klasztorne. Otoczenie pokamedulskiego klasztoru zachęcało do obserwacji mieniącej się mnóstwem barw jesiennej przyrody, a na zakończenie spaceru dzieci uczestniczyły w jesiennym plenerze malarskim. Za pomocą pasteli tworzyły swoje małe dzieła sztuki, które po powrocie z wycieczki wzbogaciły przedszkolną galerię prac.

Wspaniała atmosfera, cudne otoczenie i słoneczna aura sprawiły, że pobyt w rytwiańskim klasztorze był wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich przedszkolaków.

M. Szywała