„Powiedział Bartek,
że dziś tłusty czwartek.”

Dnia 20.02.2020r. w gr. „Kotki” stworzono niepowtarzalną okazję do kultywowania tradycji „Tłustego czwartku”. Pani Janina Sobierajska zorganizowała zajęcia otwarte dla rodziców. Przedstawiono teatrzyk kukiełkowy pt. ”Pączki i faworki u babci Honorki”-M. Kownackiej. W role postaci wcielili się rodzice: Pani M. Brozińska, Pan R.Jaros, Pan P.Ryński oraz pracownice Przedszkola Publicznego: Pani K. Witkowska i Pani J.Sobierajska.  Zajęcia przedszkolaków podziwiała Pani Dyrektor Anna Kaniszewska oraz zaproszeni rodzice. Dzieci wykazały się znajomością tradycji i zwyczajów „Tłustego czwartku”. Wykonały pracę plastyczną: bibułkowe faworki, które przyklejały na kolorowych paterach oraz zaprezentowały się wspaniale w dwóch tańcach, wierszyku oraz zabawach, którym nie było końca.  Dzieci za piękne zaprezentowanie się, zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem w postaci pączków i faworków, za które przygotowanie dziękujemy chętnym rodzicom i paniom z grupy.

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków. Naszym rodzicom-aktorom jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy odwagi.