W związku z realizacją w tym tygodniu tematu pod hasłem „W pracowni malarza” oraz w celu rozwijania zainteresowań i zdolności dzieci zaprosiliśmy do grupy „Smerfy” i „Motylki” Panią Elżbietę Kot – logopedę pracującą w naszym przedszkolu. Pani Ela ma wyjątkową pasję, jaką jest malarstwo i chętnie dzieli się tą pasją z ludźmi. Naszym przedszkolakom Pani Ela urządziła w Sali mini galerię swoich prac. Pokazała również dzieciom przybory jakimi posługuje się malarz, oglądaliśmy i dotykaliśmy sztalugi, pędzle, szpachelki, farby olejne, paletę, na której  tworzy się różne odcienie kolorów, a nawet wąchaliśmy terpentynę! Obrazy mogliśmy pooglądać jak prawdziwi koneserzy i z daleka i z bliska, a potem mieliśmy możliwość pod okiem specjalistki tworzyć własne obrazy. Okazało się, że w naszym przedszkolu jak oceniła pani malarka są prawdziwi artyści! Bo niektóre prace były naprawdę przepiękne!

M. Witkowska