W dniu 14 listopada 2018 roku na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci 5-letnie z grup „Kotki” i „Słoneczka” posadziły w ogrodzie przedszkolnym Dąb Niepodległości będący uosobieniem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci.

Inicjatywa nawiązuje do przedwojennego sadzenia dębów w latach 1918 – 1928, a jej celem jest wyrażenie wdzięczności naszym przodkom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość.

Dziękujemy Nadleśnictwu Staszów za przekazanie pamiątkowych drzewek dębowych.

M. Szywała