Zajęcia otwarte z udziałem rodziców prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

w grupie Smerfów

W dniu 27 stycznia 2017 odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte dla rodziców, pt. „Zimowa gimnastyka” prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Metoda Ruchu Rozwijającego to metoda stosowana powszechnie do zajęć z dziećmi.Stworzona przez Weronikę Sherborne - angielską nauczycielkę tańca i ruchu w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi. Jest to system ćwiczeń, zabaw - relacji. Stosowana jest przede wszystkim w celu wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci. Ruch Rozwijający to rozwijanie za pomocą ruchu świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku. Udział w zajęciach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka.

Celem zajęć było kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktu, współdziałaniai partnerstwa, rozwój sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, kształtowanie umiejętności reagowania na sygnał, umiejętności cierpliwego oczekiwania i dążenia do celu, umiejętności dzielenia się, ale przede wszystkim wzmacnianie więzi emocjonalnej między rodzicami i dziećmi, poprzez stworzenie radosnej atmosfery podczas wspólnej zabawy.

I tak też właśnie było na naszych zajęciach, które przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Dzieciaki oraz ich Rodzice bawili się wspaniale, a z ich twarzy nie znikał uśmiech.

Dziękuję serdecznie rodzicom za przybycie i wspólną zabawę!

Zdjęcia wkrótce...

W. Ziętarska