€žA jak ja urosnę,
i jak będę duży,
zostanę żołnierzem
w wojsku będę służył.€

Oto co mają wspolnego dzieci z połanieckich przedszkoli

z 3 Sandomierskim Batalionem Radiotechnicznym...

Realizując Roczny Plan Pracy Przedszkola Wszyscy dla wszystkich poznajemy zawody€ -€“ tym razem poznawaliśmy zawod żołnierza. W środę 23.05.2017 roku przedszkolaki z grupy €žBiedronki, Smerfy€, Koniczynki€, Pszczołki, wraz z opiekunami, dzięki rodzicowi K. Jońcy oraz uprzejmości dowodztwa odwiedziły Jednostkę Wojskową w Sandomierzu. Zostaliśmy gorąco powitani i zaproszeni do zwiedzania.

Mieliśmy okazję zapoznać się z rożnorodnym sprzętem wojskowym, pokazem broni, od malutkiego pistoletu po ogromny karabin, dowiedzieliśmy się jak działa granat itp. Zobaczyliśmy cały arsenał, wyposażenie munduru i plecaka żołnierza, poznaliśmy stopnie wojskowe, oglądaliśmy rożnorodne pojazdy wojskowe. A zadawane pytania przedszkolakow zaskoczyły niejednego żołnierza. Zwiedzaliśmy także Salę Tradycji owej jednostki. A rozkaz ustawienia się w dwuszeregu-€“ dzieci wykonały w mgnieniu oka. Ponadto ćwiczyliśmy krok defiladowy, postawę zasadniczą czy oddawanie honorow. Kolejnym etapem wycieczki był przejazd do specjalistycznego punktu, gdzie mogliśmy zobaczyć na żywo RADAR. Dzieci bardzo były zadowolone jedząc obiad w wojskowej stołowce. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły żołnierzom podziękowania - laurki. Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości! To była nowa wspaniała przygoda, ktora być może zainspirowała kogoś by zostać w przyszłości żołnierzem.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z Filiami składają serdeczne podziękowania dla Kamila Jońcy oraz 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego za okazane zaangażowanie, zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciekawe zajęcia podczas zwiedzania przez dzieci Jednostki Wojskowej.

B. Mika