Zgromadziliśmy się w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

na konkursie recytatorskim Wszyscy dla wszystkich - poznajemy zawody

by jak co roku świętować Dzień Dziecka.

To ważne wydarzenie miało miejsce 30 maja 2017 roku.

Tym razem na scenie krolowała poezja rożnych poetow, ale o jednej tematyce czyli o ZAWODACH. Ukłony kierujemy rownież w kierunku tworczości rodzicow przedszkolakow, ktorzy byli autorami kilku wierszy.

Przez cały rok szkolny realizujemy w przedszkolu tematykę mającą na celu przybliżenie nam wiedzy

o zawodach. Poznaliśmy już wiele profesji na żywo, przychodzili do naszego przedszkola goście i my także odwiedzaliśmy rożne miejsca i osoby wykonujące dany zawod. Poznaliśmy pracę m.in. piekarza, kucharki, mechanika, gornika, rzeźbiarza, fotografa, kominiarza, żołnierza...

A teraz spotykaliśmy się na scenie, recytowaliśmy i z podziwem słuchaliśmy o zawodach.

Aż 60 rożnych barw głosow przedszkolakow zabrzmiało deklamując wiersze.

Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały nam dzieci 4,5 i 6-€“ letnie z całej gminy a także spoza jej terenu.

Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Andrzej Wawrzyniec oraz Zdzisław Kwiatkowski.

Nie zabrakło najwierniejszych kibicow swoich pociech czyli wspierających i rownie mocno przeżywających występy€“ rodzicow, opiekunow.

Występy małych aktorow oceniało szanowne Jury w składzie: Pani Anna Lalewicz - przedstawiciel CKiSz, Pani Urszula Żurawska - polonistka ze Szkoły Podstawowej w Połańcu; oraz Pani Jadwiga Dąbrowska - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

To piękne wtorkowe wydarzenie sprawiło wszystkim uczestnikom ogromną radość, zarowno tym na scenie jak i na widowni. Mogliśmy poczuć wiele emocji, zobaczyliśmy dzielnych wykonawcow, a ich duma po skończonym deklamowaniu wiersza, błysk w oku było najwspanialszym widokiem tego dnia. Oni naprawdę pokazali wielką odwagę, sympatię do autorki, talent, wrażliwość i pokonali barierę tremy. To wielki wyczyn dla małego dziecka, stanąć samemu na wielkiej scenie przy mikrofonie we fleszu świateł.

Był to profesjonalny konkurs recytatorski, więc nie obyło się bez dyplomow, nagrod i szczegolnych wyrożnień za piękne występy dla małych uzdolnionych przedszkolakow.

Gratulujemy z całego serca wszystkim wykonawcom!

B.M.