Roześmiane buzie, kolorowe stroje i tańce świata w wykonaniu młodych talentow - to wszystko można było zobaczyć podczas V Przeglądu Zespołow Tanecznych Rytmiczne Przedszkolaki€ zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne w Połańcu i Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, ktory odbył się
8 czerwca 2017r. Blisko 300 przedszkolakow biorących udział w pokazach tanecznych udowodniło, że taniec jest dla każdego z nich przeżyciem magicznym, dostarcza wiele uśmiechu i zabawy. Na scenie zaprezentowało się 13 grup przedszkolnych z Oleśnicy, Ruszczy, Połańca i Staszowa.
Maluchy zabrały widownie w taneczną podroż, dzięki ktorej mogła ona podziwiać kulturę regionow Polski, jak i dalekich krajow. Maluchy dostarczyły świetnej zabawy tańcząc tańce dyskotekowe, nowoczesne, regionalne. Ale to nie wszystko, bo na scenie nie zabrakło widowisk ruchowo - tanecznych, tańca indiańskiego czy klasycznego walca.

DSC_0484.JPGDSC_0287.JPG

Dla dzieci to nie tylko okazja do pokazania swoich talentow tanecznych, ale przede wszystkim świetna zabawa i niezapomniane emocje. Przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami i przygotowanym tańcem pokazały jak na scenie bawić się po mistrzowsku. Dzieci nagrodzone zostały przez publiczność gromkimi brawami. A dzięki wspaniałym sponsorom, ktorymi byli:
Miasto i Gmina Połaniec, Bank Społdzielczy w Połańcu, Zakład Napraw i Konserwacji Pojazdow i Usług Wulkanizacyjnych Henryk i Andrzej Bednarscy, Firma Handlowo-Usługowa Skup Złomu w Połańcu, Sklep €žMajsterek €- Łukasz Maj, Zakład Instalacji Elektrycznych€“ Wiesław Kopeć, Zakład Remontowo- Budowlany€“ Mieczysław Dudek, wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i upominki a placowki odebrały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

DSC_0569.JPG

Zespoły biorące udział w tegorocznym Przeglądzie to: dzieci z gr. Kotki€ z Przedszkola Publicznego w Połańcu, filia nr 1, ktore zatańczyły "Trolle" pod okiem Joanny Sałagaj i Jadwigi Dąbrowskiej; dzieci z gr. Jeżyki z Przedszkola Publicznego w Połańcu ktore przygotowały taniec nowoczesny "€žYou’re the one", dzieci przygotowały panie Anna Kaniszewska i Anna Żak; dzieci z grupy €žMotylki z Przedszkola Publicznego w Połańcu, ktore pod kierunkiem pań Edyty Dziedzic-€“Godlewskiej i Bożeny Laski przygotowały €ž"Taniec indiański -€“ ukłon Słońca"€; dzieci z gr. Smerfy€ z Przedszkola nr 3 im. Papieża Jana Pawła II, ktore zatańczyły "Halleluja" i "€žTwista"€, dzieci przygotowały panie Teresa Wawryk i Ewelina Bilska. Do "€žKrainy Lodu"€ zatańczyły dzieci z gr. €žKoniczynki z Przedszkola Publicznego w Połańcu, filia nr 2 pod kierunkiem pań Joanny Kicińskiej i Mirosławy Gad. Dzieci z gr. Biedronki z Przedszkola Publicznego w Połańcu w tańcu "€žDeszczowa piosenka"€, ktore przygotowały panie Halina Bieniek, Urszula Kaszuba i Agnieszka Rogoż. W słodkim tańcu "Chocolate"€ zobaczyliśmy gr. Smerfy€ z Przedszkola Publicznego w Połańcu, filia nr 1, dzieci przygotowały panie Grażyna Poniewierska i Wioletta Ziętarska. Piękny "€žWalc" D. Szostakowicza podziwialiśmy w wykonaniu dzieci z zespołu Tańczące motyle€ z Przedszkola Gminnego im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy, choreografię do "€žWalca" przygotowała pani Teresa Wojcik. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu, filia nr 1, z gr. €žLeśne Ludki€, ktore pod okiem pani Elżbiety Prajs zatańczyły "Rożową Panterę"€. Narodowego "Krakowiaka" zatańczyły dzieci z gr. Słoneczka z Przedszkola Publicznego w Połańcu ktore przygotowały panie Anna Sakławska i Maria Hodacka. Dzieci z gr. €žMotylki€ z Przedszkola Publicznego w Połańcu, filia nr 1 pod kierunkiem pań Barbary Stachuryi Doroty Rzepki zatańczyły "€žMakarekan"€. Grupa €žPszczołki€ z Przedszkola Publicznego w Połańcu pojawiła się w tańcu dyskotekowym "€žBalada"€ Gustava Limo, dzieci przygotowały panie Katarzyna Materkowska i Anita Wrobel; dzieci z gr. Muchomorki z Przedszkola Publicznego w Ruszczy zaprezentowały się w "Tańcu marynarzy", dzieci przygotowały panie Joanna Biała-€“ Wilk, Anna Kwiatkowska i Małgorzata Urbańska.
Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim dzieciom, instruktorom, nauczycielom, paniom ktore szyły stroje oraz rodzicom za wsparcie i pomoc w tym przedsięwzięciu.