We wtorek 13 czerwca 2017r. odbył się Piknik Rodzinny. Impreza tradycyjnie odbyła się na boisku szkolnym - ten plac stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci, rodziców, dziadków i babć oraz innych przybyłych gości m.in. dzieci ze Żłobka "Kraina Malucha " i naszych przyszłych przedszkolaków.

Doroczny Festyn Rodzinny rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu – Anna Kaniszewska.

Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda również nam sprzyjała i przede wszystkim atmosfera była wspaniała. Fantastyczną zabawę zapewnił zespół muzyczny PATIGO pod kierunkiem Pawła Gieronia, który bawił nas muzyką taneczną jak przystało na wodzireja.

Dużym wyróżnieniem dla nas była wizyta Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Pana Andrzeja Wawrzyńca oraz Zdzisława Kwiatkowskiego, jak również Pani Małgorzaty Konwickiej Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportui Jacka Nowaka – prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Połańcu.

Dla tych, którzy odwiedzili nasze przedszkole przygotowano wiele atrakcji. Miłym akcentem była prezentacja strojów przez dzieci i rodziców, którzy wzięli udział w konkursie rodzinnym „Wszyscy dla wszystkich – poznajemy zawody”. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili pokaz uczestników, które nagradzali gromkimi brawami i uśmiechami.

Pani Dyrektor skierowała słowa podziękowania dla wszystkich rodziców za zaangażowanie, wsparcie i owocną współpracę. Szczególnie zasłużonych – dzieci nagrodziły kolorowymi kwiatami.

Wspaniała aura pozwoliła na przeprowadzenie licznych konkursów zarówno dla dzieci jak i rodziców. Nawet odbyły się konkurencje rodzice kontra pracownicy przedszkola. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził pokaz baniek mydlanych, które fruwały nad boiskiem mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy. Z dużym zaciekawieniem dzieci brały udział zabawach z piłkami, chustą itp.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Kącik Zabaw, z dużymi klockami do budowania, ze stoiskiem z piaskiem kinetycznym, kolorowym origami, grami stolikowymi. Podczas festynu dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy. Piękne malowidła zdobiły buźkę niejednego malucha.

Rodzice mogli również wziąć udział w losowaniu, szczęśliwcy np. wybiorą się na pizze czy kebab, do salonu fryzjerskiego, na lody czy umyją auto…

Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Dzieciom i Rodzicom wiele radości i przyjemności w tym dniu….

W miłej atmosferze czas festynu szybko minął. Z tej imprezy pozostanie wiele fotografii, dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników naszego festynu..

Jednak najważniejsze jest to, że udało się zachęcić do wspólnej zabawy i zintegrować dzieci, rodziców, pracowników przedszkola a nawet środowisko osiedlowe.

Wszystkim uczestnikom festynu dziękujemy za cudowną zabawę!!

Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!