Dzień Pluszowego Misia u Motylków- zajęcia otwarte

"Dzieci lubią misie,

Misie lubią dzieci".

Trudno sobie wyobrazić dziecięcy świat bez pluszowego misia, to najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Miś Uszatek śpiewał w dobranocce: "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci", ale jest to możliwe tylko wtedy, kiedy dzieci je szanują. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, można go przytulić, a nawet zwierzyć się z sekretów. Z okazji Dnia Pluszowego Misia w grupie Motylki odbyły się zajęcia otwarte, na które licznie przybyli zaproszeni rodzice.

W dniu obchodów święta misia przygotowanych zostało wiele atrakcji. W sali siedziały przyniesione przez dzieci pluszowe misie, duże i małe, które tworzyły miłą oraz przyjazną atmosferę. Do wspólnej zabawy chętnie włączyli się zaproszeni rodzice. Wszyscy razem bawiliśmy się przy wiązance różnych znanych piosenek oraz zabaw ruchowych. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały prezent dla Misia- dmuchały baloniki, a z przygotowanych wcześniej elementów przykleiły części twarzy misia. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera oraz wielkie zaangażowanie rodziców i dzieci. Na koniec odbyła się degustacja ulubionego przysmaku misia- miodu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wspólne świętowanie "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Beata Gołyska