„Pokochaj pluszowego misia,

on przyjacielem dzieci jest...”

Wśród różnorodnych zabawek uwielbianych przez dzieci na całym świecie, szczególne miejsce bez wątpienia  zajmują pluszowe misie. Skradają one serce niejednego dziecka i pełnią ważna rolę w życiu każdego z nich.  Pluszowy miś to niejednokrotnie  towarzysz zabaw, pocieszyciel czy przytulanka ułatwiająca zasypianie. Ich święto obchodzone 25 listopada to data na trwałe zapisana w tradycji naszego przedszkola. O święcie swoich milusińskich, co roku pamiętają przedszkolaki.  Z tej też okazji  w dniu 24 listopada wszystkie dzieci  z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci zaprosiły tego dnia do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie,  a całe  przedszkole zamieniło się w misiową krainę. Były misie małe i duże, kolorowe, puchate i mięciutkie, a każdy z nich był na swój sposób wyjątkowy. Z wielkim zaangażowaniem dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach, podkreślając wyjątkowość przyniesionych przez siebie pluszaków. W tym dniu, na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki poznały historię święta. Miały także okazję poznać i  przypomnieć sobie znane misie z bajek zarówno tych trochę starszych i jak trochę nowszych. Wśród  bajkowych bohaterów znalazł się między innymi: Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi czy Miś Uszatek. W tym dniu nie zabrakło również misiowych zabaw, tańców i  piosenek.

Dzień upłynął radośnie, a na twarzach dzieci widać było niezliczoną ilość uśmiechów. Wszyscy z niecierpliwością czekają, aż w przyszłym roku w naszym przedszkolu ponownie zagoszczą ulubieńcy wszystkich dzieci - PLUSZOWE MISIE.

P. Mazur