Podobny obraz

21 listopada w  ramach  obchodów  Roku  Rzeki Wisły „Elfy”  gościły w Świetlicy Szkolnej. Podczas spotkania dzieci  poznały historię narodzin rzeki oglądając  pokaz multimedialny, zgłębiały tajniki wody, „podróżowały” z biegiem Wisły odwiedzając leżące nad nią polskie miasta, wesoło bawiły się z rówieśnikami z zerówki szkolnej.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie  właściwości wody.  Dzieci między innymi badały co się w wodzie rozpuszcza, a co nie, co tonie, a co pływa - dowiedziały się dlaczego mandarynka obrana tonie a ta ze skórką unosi się na powierzchni… Zabawy badawcze bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom.

Dziękujemy Paniom Grażynie Kamińskiej oraz Izie Fic za zaproszenie, przybliżenie przedszkolakom wiedzy o naszym kraju oraz rozwijanie ciekawości badawczej.

Ela Prajs