Choć bez aktorskiego wykształcenia, realizują marzenia własne i dzieci... Pracownicy i rodzice Przedszkola Publicznego w Połańcu przygotowali wspaniały prezent mikołajkowy dla dzieci –

wystawili bajkę pt. „Szewczyk Dratewka”.

Przedstawienie odbyło się 4 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni, która wypełniła salę podczas czterech odsłon spektaklu. Dodało to splendoru, blasku całemu wydarzeniu w teatrze. Aktorzy zagrali dla publiczności dziecięcej z połanieckich przedszkoli, dla dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie, dla przedszkolaków z Ruszczy, Zrębina, Łubnic, Wilkowej, Oleśnicy, Pacanowa,  a także dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połańcu oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej. Natomiast o godzinie 1700 tego dnia aktorzy wystąpili dla wszystkich mieszkańców Połańca.

Nie lada sztuka zrobić z amatorów aktorów, a dokonała tego Pani reżyser Urszula Żurawska – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Połańcu. A w rolę aktorów wcielili się:

Narratorzy –  Beata Gołyska i Anna Janicka

Szewczyk –  Monika Mikoda

Czarownica –  Karolina Guzik

Królewna- Kamila Magdziarz

Mrówki –   Marlena Kwapisz, Agnieszka Bobrowska, Sylwia Zabłocka

Pszczółki –  Edyta Dziedzic-Godlewska,  Ewa Strzelczyk, Anita Wróbel

Kaczuszki –  Anna Koperska, Dominika Brozińska, Monika Szywała

Panny /Mieszczanki –  Katarzyna Materkowska ,Magdalena Michalska ,Roksana Łukawska

Smok – Agnieszka Bujakiewicz

Niedźwiedź-  Grażyna Olejarnik

Ten niecodzienny prezent wywołał uśmiech na twarzach publiczności. Wszyscy byli zachwyceni, rozbawieni! Cała sala kinowa tańczyła i śpiewała wraz z aktorami! To wspaniałe wydarzenie pokazało jak przedszkole w Połańcu  integruje rodziców, społeczność lokalną  oraz placówki oświatowe nawet spoza terenu gminy. Miłym akcentem były słowa uznania i podziękowania za tak wspaniały występ przez władzę naszego miasta w osobie Pana Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Tarnowskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Kwiatkowskiego.

W ten dzień wychowankowie Domu Dziecka w Pacanowie mieli możliwość pobawić się z rówieśnikami w Przedszkolu Publicznym w Połańcu. Wiele radości sprawiły im prezenty mikołajkowe, a rodzice przedszkolaków przekazali zgromadzone podczas zbiórki środki czystości.

Gratulujemy sukcesu! Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało! Nic dziwnego, że aktorów nagrodzono gromkimi brawami i już planują turne po kraju...