To już kolejny rok, kiedy to Przedszkole Publiczne w Połańcu i Żłobek „Kraina Malucha” przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji WOŚP. Jest to bowiem wspaniała okazja do wskazania naszym wychowankom jak można w przyjemny sposób pomagać najbardziej potrzebującym.

Środki pozyskane podczas 26. Finału WOŚP są przeznaczone

„DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.

Na tę okazję w dniu 11.01.2018 r. grupa „SMERFY” pod kierunkiem swoich nauczycielek - p. J. Dąbrowskiej i p. J. Sałagaj - przedstawiła przepiękną opowieść o narodzeniu Pana Jezusa. „Jasełka” obejrzeli wszystkie nasze przedszkolaki. Tradycyjnie widzowie zakupili bilety w postaci czerwonych serduszek WOŚP. Przed rozpoczęciem przedstawienia Pani Dyrektor Anna Kaniszewska zapoznała wszystkich z celem tegorocznej akcji podkreślając, że nawet najmniejszy grosik to dar od serca, który dla chorych ma ogromne znaczenie.

Tego dnia w godzinach popołudniowych puszkę WOŚP chętnie wsparli rodzice, którzy licznie przybyli na ponowny występ przedszkolaków. Wolontariusze reprezentujący Żłobek i Przedszkole Publiczne wraz z Filiami kwestowali również w dniu 26 Finału WOŚP na ulicach naszego miasta. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać imponującą kwotę:

Żłobek w Połańcu „Kraina Malucha” – 2067,00

Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z filiami – 5468,29

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji WOŚP.

M. Szywała