8 czerwca pracownię fizyki  naszej szkoły odwiedziła grupa sześcioletnich przedszkolaków  z  grupy "Smerfy"  Tęczowego  Przedszkola wraz z wychowawczynią panią Jadwigą Dąbrowską. Oglądali  doświadczenia  i eksperymenty przygotowane przez uczniów klasy   II d gimnazjum . Przez ponad godzinę uczniowie zademonstrowali  15 doświadczeń, które bardzo podobały sie najmłodszym. Trudno wskazać, które eksperymenty  podobały  się najbardziej, gdyż każdy kolejny wzbudzał entuzjazm i zainteresowanie. Celem zajęć było zainteresowanie  dzieci  zjawiskami  fizycznymi zachodzącymi  w naszym  otoczeniu, oraz pokazanie jak wygląda szkoła do której przyjdą już od września.  Uczniowie gimnazjum zostali przygotowani przez nauczycielkę fizyki  panią Małgorzatę Głocka.