Dzień Pluszowego Misia wypada na 25 listopada – grupa Motylki postanowiła poświętować cały tydzień, dlatego czekało na nią mnóstwo atrakcji – wiele zabaw ruchowych, muzycznych, prezentacja multimedialna „Kochamy wszystkie Misie” czy zajęcia otwarte z rodzicami. Aktywny udział rodziców w procesie wychowania i edukacji dzieci, włączanie ich w życie przedszkola i zajęcia otwarte jest jedną z form współpracy z rodzicami.

Dnia 29.11.2018r. tj. czwartek zaprosiliśmy do naszej sali wszystkich rodziców z grupy Motylki. Towarzyszyło nam wiele emocji i radości! Przedszkolaków odwiedziło osiem bajkowych misiów. Każdy z tych misiów miał dla dzieci, schowany za serduszkiem, pomysł na fajną zabawę. Zadania były bardzo interesujące bo dzieci błyskawicznie je wykonały. Wręczyliśmy Naszym gościom z bajek kolorowe prezenty, zagraliśmy w duże domino z ciekawymi fakturami, odnajdywaliśmy misiowe tropy, poukładaliśmy zabawki na półki, pałaszowaliśmy miód przy pomocy tylko języczka, wykonaliśmy pracę plastyczną poprzez wypełnienie brzucha misia za pomocą styropianu, ciecierzycy, wełny i ryżu, bawiliśmy się w parach do piosenki „Miś z laleczką” z opaskami na głowach, skakaliśmy jak Gumisie po wypiciu soku z Gumijagód... Zajęcia uatrakcyjniły kolorowe pomoce dydaktyczne. Towarzyszyła nam miła atmosfera w grupie, dzieci nabyły dużo umiejętności, słuchały i wykonywały polecenia nauczyciela. Wesołe zabawy ruchowe zintegrowały grupę, dzieci utrwalały kolory, ćwiczyły orientację w przestrzeni czy zdolności skojarzeniowe. Dzieci miały możliwość rozwijania zdolności do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczonych przez zmysły co ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność na zajęciach oraz miłe, budujące słowa. Staramy się zapewnić waszym pociechom dobrą opiekę oraz dbamy o ich wszechstronny rozwój.

G. P.

B.M.