"Hokus pokus czary mary, niech się spełnią andrzejkowe Dary"

- tymi słowami zaczęły się zajęcia w ostatni dzień tygodnia - 30 listopada,

w grupie Smerfy.

Panie z grupy zorganizowały "nietypowe" andrzejki - niby bez wróżb, ale jednak z wróżbami..

Na zajęcia wychowawczynie zaprosiły koleżanki - nauczycielki z przedszkoli w Połańcu.

Spotkanie andrzejkowe obfitowało w wiele atrakcji.

Starszaki dowiedziały się jak dawniej obchodzono andrzejki poprzez opowiadanie wychowawczyni.

Następnie nastąpiło konstruowanie  "studni życzeń" z Darów Froebla nr 4,5,5 P, 6. Odbyły się zabawy ruchowe podczas których dzieci umocniły wiarę we własne możliwości. "Magiczny kubek" - dzięki patyczkom z Darów nr 8 Froebla Smerfy dowiedziały się, że każdy z nich ma w sobie liczne pokłady życzliwości, przyjaźni oraz że każde z dzieci jest niezastąpione i  tak samo ważne w codziennym życiu grupy. Po froeblowskich wróżbach dzieci zasiadły do stolików i tam też nie było nudy. Grupa badawcza musiała znaleźć odpowiedź na pytanie "Co pływa i tonie?". Grupa Darów układała z pomocy "to co kojarzy się z andrzejkami". Grupa twórcza - ćwiczyła palce poprzez wypełnianie sylwety klucza plasteliną. Ostatnia grupa - gospodarcza przygotowała pyszne koreczki - aby dodać dzieciom sił na andrzejkową dyskotekę.

E. W.