Góry, doliny,  lasy i wody

pełne jesteście, wszelkiej urody.

Wszystkie was sercem ogarniam wdzięcznym

Niech wasza chwała

W mowie mej dźwięczy

Sławię cię, Polsko, piękna i żyzna

ziemio mych ojców, moja ojczyzno!

Ewa Szelburg - Zarembina

W poniedziałek 26  listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu dzieci

5 i 6 -letnie z Przedszkoli w Połańcu, Zrębinie, Ruszczy oraz Szkoły Podstawowej w Połańcu wzięły udział w konkursie plastycznym, pt. „ Piękna nasz Polska cała”. Organizatorami konkursu było Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Tematyka tegorocznego konkursu okazała się dzieciom dobrze znana i w pracach plastycznych trafnie zilustrowana. Na rysunkach dominowały morze,  góry, piękne, zielone łąki, jeziora a także rzeka Wisła, która jest nam szczególnie bliska. Ponadto dzieci pięknie zilustrowały barwy polskie zatrzymując je w symbolach narodowych – godle i fladze. Wyobraźnia i inwencja twórcza autorów dzieł plastycznych wkradła się również w prace motywem Elektrowni Połaniec, leżącej nad rzeką Wisłą.

Ponadto wiele radości dzieciom sprawiło spotkanie z misiem, który notabene swoje święto obchodził dzień wcześniej. Miś oczarował naszych artystów słodkim uśmiechem jak również smakołykami. A to wszystko dzięki wsparciu przez Bank Spółdzielczy w Połańcu

i Urząd Miasta i Gminy w Połańcu.

Po obradach jury, którego przewodniczącym był Burmistrz Pan Jacek Tarnowski, postanowiło przyznać I miejsce wszystkim uczestnikom konkursu. Każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę, a placówki oświatowe dyplomy.

Wiele radości i satysfakcji wniósł w życie uczestników ten konkurs. Pobudził rozwój inwencji twórczej, wzbudził zainteresowania dzieci bogactwem polskiej przyrody, światem roślin, zwierząt, pięknem krajobrazów, uwrażliwił na piękno otaczającego nas świata.

W. Ziętarska