„Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków,

aby być w pełni człowiekiem”

M. Mead

Dzieci wnoszą w nasze życie radość. W ich otoczeniu zawsze jest energia, beztroska i naturalność, ich uśmiech jest zawsze szczery. Taką otwartą postawę przedszkolaki zaprezentowały podczas tegorocznej uroczystości dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i uczestników Klubu Seniora w Połańcu. To już tradycja, że w styczniu w okolicach Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki pamiętają o seniorach z gminy Połaniec by razem z nimi poświętować.

Kolęda łączy… to już wiemy, natomiast dnia 17 stycznia 2020r. zjednoczył nas wszystkich żłobek a w nim nowo narodzony Pan Jezus. Bo właśnie w klimacie jasełek bożonarodzeniowych przebiegły nasze dwie uroczystości z „przyszywanymi” babciami i dziadkami. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci z sześciu grup przedszkolnych, a najstarsze z nich wystawiły sztuki jasełkowe w dwóch budynkach przedszkolnych. Dzieci złożymy życzenia płynące prosto z ich maleńkich serduszek. Pani Dyrektor Anna Kaniszewska oraz Wicedyrektor Beata Mika, w imieniu wszystkich pracowników przedszkola również złożyły życzenia seniorom z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz życzenia noworoczne. Zebrani goście z uwagą i wzruszeniem oglądali występy przedszkolaków.

To były chwile, gdy dzieci okazały naszym drogim seniorom szacunek oraz podziękowały za mądrości życiowe bo przecież z nich czerpiemy nauki. Jesteśmy dumni z tak pięknej postawy naszych podopiecznych a seniorzy kierują także słowa podziękowania dla rodziców za wychowanie i kształtowanie młodych pokoleń w duchu ponadczasowych wartości.

Dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas oraz życzymy dużo zdrowia, miłości, czułości i serdeczności od innych.

B. Mika