Aktualności
DWA DNI ŚWIĘTOWANIA W POŁANIECKICH PRZEDSZKOLACH…
25.03.2019

Dni są coraz dłuższe, temperatura coraz wyższa a za oknami pierwsze pączki i kwiaty. Chociaż pierwsze jej oznaki widzieliśmy już od kilku dni, dziś możemy powiedzieć to oficjalnie, że dzięki naszym przedszkolakom - mamy WIOSNĘ!

Jak co roku 21 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu spotkały się na boisku szkolnym i uroczyście pożegnały zimę oraz powitały wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia nasi podopieczni mieli ze sobą różnorodne wiosenne symbole. Pani Dyrektor Anna Kaniszewska wraz z Klaunem ( Anita Wróbel)pięknie przywitały wszystkich zgromadzonych przedszkolaków na boisku szkolnym. Dzieci piosenkami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku- Wiosnę (Ewelina Sałata). Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu Bałwanka (Katarzyna Materkowska) i Pani Zimy (Beata Gołyska).

 

 

więcej
 
Pierwszy Dzień Wiosny
19.03.2019

alt

 
Kilka słów o idei integracji naszym przedszkolu
12.03.2019

Grupy integracyjne funkcjonują w naszym przedszkolu od wielu lat. Nadal wielu rodziców ma wątpliwości, czy takie rozwiązania są korzystne dla ich dzieci. Pojęcie integracja wywodzi się od łacińskiego słowa integratio, które oznacza zespolenie się, scalenie, tworzenie całości z części.1 Dlatego ideę integracji można rozumieć jako szansę wspólnego przebywania, zabawy, uczenia się i wychowania dla wszystkich dzieci.M. Chodkowska podaje, że integracja jest procesem dwustronnym, wyra­żającym się nie tyle samym faktem włączenia, ile wzajemnym dostosowaniem dwóch grup w zakresie potrzeb, dążeń i celów tak, by możliwe było ich har­monijne funkcjonowanie, ukierunkowanie na zaspokojenie potrzeb wszyst­kich części zintegrowanej całości.2 Czyli najprościej rzecz ujmując, można stwierdzić, iż efekty wynikające z organizowania grup integracyjnych, są bardzo pozytywne zarówno dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jak i dla dzieci zdrowych. W procesie społecznej integracji dzieci, znaczącą rolę odgrywają:

więcej
 
!
04.03.2019

alt

 
!
28.02.2019

alt

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »