Nasza super przygoda z Przedszkolem Św. Józefa w Rymanowie

zaczęła się od utworu "Lokomotywa" Juliana Tuwima.

Gdy w miesiącu marcu, bawiliśmy się utworami wybitnego poety Juliana Tuwima, postanowiliśmy napisać list do dzieci z grupy "Promyczki dobroci" i zaprosić ich do współpracy i fajnej zabawy. Nasz pierwszy list zawierał opis naszej grupy i grupowe zdjęcie. Zaproponowaliśmy zabawę, tzn. wspólne stworzenie pracy do wiersza, znanego poety dla dzieci - Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa". Nasza grupa postanowiła przygotować pięć wagonów a zadaniem grupy z Rymanowa miało być dokończenie pozostałych. "Promyczki Dobroci" w odpowiedzi na nasz list przysłali także swoje zdjęcie i chętnie przystali na nasz pomysł. Ponadto dowiedzieliśmy się od nich wiele ciekawych rzeczy...

Ich przedszkole ma charakter katolicki, zwane jest również "ochronką". Prowadzą go Siostry zakonne i w związku z tym witają się w nim i żeganją słowami "Szczęść Boże". Codziennie rano spotykają się na modlitwie w kaplicy, modlą sie także przed posiłkami i po nich. Dzieci z tego przedszkola w szczególny sposób obchodzą święta - przygotowują Jasełka na dużej scenie, spotkania Wigilijne, Wielkanocne zwane "Allelujka" i adoracje przy Bożym Grobie w Wielką Sobotę. Na rozpoczęcie i na zakończenie roku szkolnego uczestniczą we Mszy Św. w kościele parafialnym, a w ich kaplicy obchodzą świeto patrona przedszkola Św. Józefa. W ich przedszkolu jest 6 grup: "Serduszka Jezusa, "Radosne dzwoneczki", "Tęczowe Aniołki", "Promyczki dobroci", "Kwiatki Bożej Matki" oraz "Świetliki Boże".

Nasi nowi koledzy przysłali nam także kartkę Wielkanocną z życzeniami, ależ oni są mili!

Nad naszą częścią "Lokomotywy" pracowaliśmy z dużym zainteresowanie i z uśmiechami na ustach. Koniczynki - kolorowały, wycinały, komponowały, przyklejały... To była dopiero frajda i jakie emocje, że zapakowana praca w tubie została wysłana do województwa podkarpackiego.

Gdy nasza wspólna praca była gotowa, to była już tylko formalność żeby znów wróciła do naszego przedszkola. "Promyczki dobroci" stanęli na wysokości zadania i uzupełnili wagony w kolorowe ilustracje. Możemy teraz podziwiać całą lokomotywę. Jesteśmy dumni, że mamy nowych przyjaciół w naszym wielkim kraju, połączyła nas wspólna praca i oczywiście ciekawość poznawania innych dzieci i zwyczajów przedszkolnych. Na koniec naszej korespondecji, wymieniliśmy się serdecznymi pozdrowieniami, życzyliśmy sobie wesołych i bezpiecznych wakacji!

A może "Promyczki dobroci" przyjadą do nas, gdy będą odwiedzać Koziołka Matołka w Pacanowie.... Zapraszamy w nasze strony!