Aktualności

W dniu 9 czerwca 2021 r. grupa „Smerfy” z Przedszkola Publicznego w Połańcu przyjęła nominację od Szkoły Podstawowej w Borowej i przyłączyła się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” (#challengeniebieskiemotyle2021).

Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości przedszkolaków oraz uczniów na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Niebieską iskierkę przyjaźni przekazaliśmy wykonując trzy symboliczne zadania:

Dnia 31 maja 2021r. dzieci z grupy „Jeżyki” pojechały na wycieczkę by poznać pracę rolnika. Tym razem źródłem wiedzy nie były książeczki czy ilustracje, tego dnia czerpaliśmy wiedzę z pierwszej ręki dzięki uprzejmości państwa Beaty i Krzysztofa Stępińskich, którzy posiadają własne gospodarstwo w Sichowie Dużym. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję aby zobaczyć jak wygląda prawdziwe gospodarstwo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści pana Krzysztofa o jego pracy i podziwiały zwierzęta, którymi opiekuje się gospodarz. Rodzice naszego kolegi pokazali dzieciom obejście całej zagrody oraz wiele gatunków zwierząt, którymi się zajmują z pasją i ogromnym zamiłowaniem: gęsi, kilka gatunków kaczek, kilka gatunków bażantów, perliczki, kury (nawet kury z sierścią), indyczki, gołębie, króliczki, kolorowe papugi, pawie czy owce.

Dzień Dziecka 2021

Zyczenia Dzień Mamy 2021jpg

Organizator

Przedszkole Publiczne w Połańcu

Sponsor:

Urząd Miasta i Gminy Połaniec

Tematyka konkursu                                   APARAT KONKURS

Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii o tematyce „Przy rodzinnym stole”,
na której uwieczniony zostanie pięknie udekorowany stół i wspólny posiłek z rodziną.