Aktualności

W okresie wakacyjnym dyżur pełni 

w lipcu i sierpniu 2022r. Przedszkole Publiczne w Połańcu ul. Madalińskiego 1

 

Lipiec 2022r. – dyżurują pracownicy Przedszkola  ublicznego  w Połańcu

Sierpień 2022r. – dyżurują pracownicy Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia Nr 1 i Filia Nr 2

 

Prosimy o zapisywanie dzieci u nauczycieli w grupach.

Dnia 20 czerwca 2022r. w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyła się Konferencja dla Dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi w ramach DOBRYCH PRAKTYK PRZEDSZKOLNYCH  pt. „Przedszkolne inspiracje”. Organizatorami spotkania było Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Przedszkole Publiczne w Połańcu. Wydarzenie to kierowane było do dyrektorów, nauczycieli, przedstawicieli placówek oświatowych powiatu buskiego, sandomierskiego i staszowskiego. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał gospodarz wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Benedykt Nowak.

DSC 5581

Uczestników konferencji zaprosiliśmy na dawkę inspiracji w oparciu o „Metody outdoorowe w pracy z dziećmi przedszkolnymi - „Zielone praktyki przedszkolne”. Prezentację multimedialną przedstawiły Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu A. Kaniszewska oraz nauczyciele: E. Wojnarowska, D. Golonka oraz B. Mika.  Podzieliłyśmy się doświadczeniem, wiedzą, różnorodnością metod pracy oraz zainspirowałyśmy do podejmowania efektywnych działań edukacyjnych z ukierunkowaniem na tworzenie jak najlepszych warunków do kreatywnego i wszechstronnego rozwoju dzieci.

Na scenie wystąpiła Pani A. Misiak Dyrektor  Przedszkola Nr 8 im. J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie, która  przedstawiła prelekcję pt. „Znaczenie zajęć z integracji sensorycznej w rozwoju dziecka na przykładzie działań w placówce przedszkolnej”. Wszyscy dowiedzieli się czym jest integracja sensoryczna a także o jej ważnej roli w prawidłowym rozwoju dziecka.

Kolejnym celem spotkania było ukazanie możliwości zarządzania projektami, programami w zasięgu lokalnym czy europejskim ściśle związanymi z celami strategicznymi placówki. O tym jak Erasmus kreuje rzeczywistość w przedszkolu w Połańcu opowiedziały Pani A. Kaniszewska oraz Panie D. Golonka i E. Wojnarowska. W atrakcyjny sposób omówiły prezentację pt. Program Erasmus+  w przedszkolu  – realizacja projektów w teorii i praktyce”.

Dnia 13.06.2022r. o godz. 15.00 odbędą się w Przedszkolu Publicznym w Połańcu ul. Madalińskiego 1 zajęcia otwarte dla nowych przedszkolaków. Podczas spotkania będzie można zwiedzać placówkę uzyskać wszystkie

31 maja 2022r. w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbył się finał konkursu plastycznego:

pt: „Dinuś w Górach Świętokrzyskich” zrealizowanego w ramach Przedszkolnego Programu Antytytoniowego: „Czyste powietrze wokół nas”.

Na konkurs wpłynęło 209 prac, wyróżnienie zdobyli:

  1. Iga Toporowska Przedszkole Publiczne w Połańcu - Filia Nr 2
  2. Michał Majka Przedszkole Publiczne w Połańcu - Filia Nr 2
  3. Martyna Maj Przedszkole Publiczne Filia Nr 1 w Połańcu
  4. Karol Durma Przedszkole Publiczne Filia Nr 1 w Połańcu

285422501 3097049340536221 5134436572704551238 n

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej bohatera programu  Dinusia promującego działania proekologiczne związane  

z polepszaniem jakości stanu powietrza w  Górach Świętokrzyskich. Podczas  finału uczestnicy imprezy obejrzeli bajkę o Dinusiu autorstwa pracownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE

w Kielcach zaprezentowaną przez aktorów teatru „Rejwach”   Nagłowic. Ponadto zorganizowano wystawę nagrodzonych prac plastycznych oraz wręczono dyplomy i nagrody dla dzieci.

Osoby chętne bezpłatnie zwiedziły Muzeum. Organizatorem imprezy finałowej był Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych konkursach!

 

 

 

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i Pracownikom 1