Mikołaj w przedszkolu

patrzę na okienko
poruszyły się zasłonki!
chyba już go widzę!
chyba już go słyszę, zabrzęczały
jego sanek dzwonki
Dzyń. Dzyń. Dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń. Dzyń, Dzyń
przynieś nam prezenty”

Nie ma chyba nikogo kto by nie czekał na Świętego Mikołaja. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Dzieci dzielą się swoimi pomysłami na wymarzony prezent a także mobilizują wszystkie siły by w tym okresie być wyjątkowo grzeczne.

ANDRZEJKI w gr. „Jeżyki”
03.12.2019

Koniec listopada w naszej grupie był wyjątkowy. Najpierw,   razem z rodzicami, świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia,  a 29.11.2019 r. w naszej sali zapanowała magiczna atmosfera, a to za sprawą pojawienia się magicznego, namiotu i czarodziejskiego stolika.   Świętowaliśmy ANDRZEJKI!  A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności.

Powiatowy Przegląd Tanecznych Grup Przedszkolnych w Szydłowie
29.11.2019

Dnia 28.11.2019 roku nasze przedszkolaki z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego oraz „Leśne ludki” z Przedszkola Publicznego filia nr 1 kolejny raz miały okazję zaprezentować swoje artystyczne talenty w Powiatowym Przeglądzie Tanecznych Grup Przedszkolnych w Szydłowie.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem ...

Pani Doktor w Przedszkolu
27.11.2019

W związku z realizowaną tematyką tygodnia „Moje zdrowie i bezpieczeństwo” oraz w trosce o wzbogacenie wiedzy dzieci o zdrowiu i pracy lekarza zaprosiliśmy na spotkanie Panią Doktor Ewę Zalewską- babcię naszej koleżanki Julci.

Podczas spotkania dzieci z grup „Pszczółki”, „Skrzaty” oraz „Krasnoludki” dowiedziały się min. o tym jak nazywają się niektórzy lekarze specjaliści, czy dzieci samodzielnie mogą brać leki. Pani doktor przedstawiła bardzo ciekawe i pomocne w zachowaniu zdrowia informacje w oparciu o ciekawe przykłady z życia przedszkolaków.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »