Aktualności

Dnia 13.06.2022r. o godz. 15.00 odbędą się w Przedszkolu Publicznym w Połańcu ul. Madalińskiego 1 zajęcia otwarte dla nowych przedszkolaków. Podczas spotkania będzie można zwiedzać placówkę uzysk 1

W czwartek 6 czerwca 2024r. dzieci pięcioletnie z grupy „Smerfy z Przedszkola Publicznego w Połańcu z Filii nr 1 oraz dzieci sześcioletnie z grupy „Motylki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu wzięły udział w turnieju „Sztafeta Zdrowia” zorganizowanym w ramach projektu „Igrzyska Zdrowia Zdrowy Przedszkolak” w Wólce Milanowskiej. Projekt ten składał się z kilku etapów przez cały rok szkolny a podsumowaniem wszystkich działań była zdrowa rywalizacja sportowa polegająca na trzech konkurencjach: bieg i przejście przez szarfę, toczenie hula hop, bieg z woreczkiem. Wszystkie sportowe zmagania był realizowane drużynowo w pięcioosobowych zespołach pod czujnym okiem sędziego oraz opiekunów przydzielonych do każdego zespołu. W grupie wiekowej pięciolatków brało udział 6 zespołów przedszkolnych z województwa świętokrzyskiego, w sześciolatkach rywalizowało 9 pięcioosobowych grup.
447884187 876512294502505 8103876346056021498 n
Gratulujemy wychowankom z grupy „Smerfy”, którym udało się zdobyć miejsce na podium, drużyna wywalczyła II miejsce. Gratulacje należą się też dzieciom z grupy „Motylki za zajęcie V miejsca.
Po zakończeniu zawodów sportowych dzieci zostały nagrodzone medalami oraz otrzymały wspaniałe nagrody, dyplomy za udział oraz poczęstunek w postaci zdrowych kanapek i owoców. Oprócz dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji przedszkolaki uczestniczyły w różnych warsztatach na temat zdrowego żywienia oraz prowadzenia zdrowego stylu życia, odbyły się również warsztaty z pierwszej pomocy oraz zajęcia plastyczne. Największą atrakcją okazało się przygotowywanie zdrowego napoju jakim była owocowa lemoniada.
Serdecznie dziękujemy organizatorom Pani Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Projektu „ Igrzyska Zdrowia” za przygotowanie tak wspaniałej niezapomnianej przygody dla przedszkolaków. To dzięki takim spotkaniom dzieci uczą się współdziałania w grupie, wzajemnej tolerancji oraz komunikacji miedzy sobą.
 

Pink and Purple Organic Illustrative Holi Festival Greeting Poster 2 Niestandardowy

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z Filiami, w dniach od 21 do 28 maja zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta.
MiT5
Mamusie i tatusiowie są ważnymi członkami każdej rodziny. Dzieci w wieku przedszkolnym są żywym przekazem stosunków społecznych panujących w swoich rodzinach. Często bawią się w dom, przyjmują rolę rodziców. Swoimi gestami, zachowaniem i słowami podkreślają ich ważność i mądrość. Dzieci są pełne uczuć, miłości i szacunku do swoich najbliższych. Można w nich doszukiwać się wielu mądrości życiowych, które są przekazywane młodemu pokoleniu.
Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, przygotowała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, tańczyli, przedstawiali inscenizacje, zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, były piękne laurki, kwiaty, serduszka, krawaty. Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci, dlatego też nie zabrakło łez szczęścia. Po występach rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego ponownie trwały rozmowy, przeplatane słowami zachwytu i uznania, którymi dzielili się między sobą jeszcze raz przeżywając występ swoich pociech. Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.
Wszyscy byli zgodni, co do tego, że były to wyjątkowe i pełne wzruszeń chwile, a wszystko to
dla naszych KOCHANYCH RODZICÓW.
                                                                                               Zapraszamy do naszej galerii
Justyna Kuś-Mazur

Dnia 17.05.2024r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Połańcu wraz z filiami zrealizowały działanie w ramach projektu „Przedszkolaki z Eneą o przyrodę i zdrowie dbają”, które jest kolejną odsłoną proekologicznej działalności w ramach partnerstwa społecznego w grupie Enea.

441574858 860635762756825 2641711403567338795 n

Przedszkolaki z grup 5 i 6 letnich z pomocą opiekunów założyły „Zielone ogródki” - siały i sadziły rośliny, dzięki czemu stworzyły miejsce, które otoczone jest zapachem  kwiatów oraz wielu ziół. Zakładanie zielonych ogródków, które zostały wypełnione ziołami oraz kolorowymi kwiatami stwarza sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji i poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Możliwość codziennego kontaktu i obserwacji założonych hodowli uczy także odpowiedzialności w dbaniu o rośliny dzięki czemu po raz kolejny zaszczepiamy w najmłodszych pasję do ogrodnictwa a także troszczenie się o owady. 

         W tym roku oprócz ogródków dzieci miały okazję także zakładania domków dla owadów w naszym ogrodzie. Nasi najmłodsi wiedzą już, jakie owady mogą w nich zamieszkać i jaki wpływ mają one na środowisko oraz nasze życie i dlaczego są ważnym ogniwem w ekosystemie.

         Teraz pozostaje czekać z niecierpliwością, aż roślinki wyrosną i będą „cieszyć oko” przedszkolaków oraz przyciągną owady i pracowite pszczoły dzięki miododajnym kwiatom. A w naszych domkach zamieszkają owady, które będziemy mogli obserwować z bliska.

441164328 860636749423393 8082032519276093917 n

         Składamy serdeczne podziękowania Prezesowi Panu Piotrowi Andrusiewicz oraz całemu Zarządowi a także wolontariuszom Elektrowni Enea Połaniec za wspieranie edukacji ekologicznej przedszkolaków. To już ostatnie zadanie z naszego projektu, ale mamy ogromną nadzieję, że wszystkie wspólne działania pozwolą uwrażliwić dzieci na piękno otaczającej przyrody i sprawią, że będą troszczyły się o najbliższe środowisko naturalne.

Podkategorie