5c27f61c 0372 4be0 8bb4 2cf4cc1f5a63

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń..”
 Zakończenie.png
Jak każdego roku o tej porze, w naszych placówkach odbyły się uroczystości „Ukończenia Przedszkola” przez najstarsze grupy naszych wychowanków. Były to wyjątkowe dni – rozśpiewane, roztańczone, radosne, a jednocześnie pełne zadumy i nieukrywanych wzruszeń. Dni zapowiadające koniec czteroletniego okresu wspólnych, beztroskich zabaw, zajęć, spotkań a początek nowych obowiązków. Tak to już w życiu się układa, że coś musi się skończyć, by móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Dzieci z zagubionych nieśmiałych maluszków stały się odważnymi starszakami z głowami pełnymi pomysłów, chętnymi do podejmowania nowych wyzwań, realizacji nowych zadań.
Przedszkolaki z grup: "Kotki", "Smerfy", "Motylki", "Elfy" i "Koniczynki"

pod kierunkiem wychowawców przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, piosenki, tańce oraz podziękowania dla Pani Dyrektor, v-ce Dyrektor, nauczycieli, specjalistów, pań z obsługi płynące prosto z małych serduszek. Niejedna łza spłynęła po policzkach i łamały się głosy przy wspominaniu wspólnie spędzonych chwil.
Na pamiątkę tego wydarzenia nasi absolwenci otrzymali okolicznościowe dyplomy, tabla, upominki. Były również życzenia i podziękowania ze strony Pani Dyrektor Anny Kaniszewskiej oraz Rodziców skierowane do wszystkich obecnych na poszczególnych uroczystościach.
Rodzicom dziękujemy za wsparcie i pomoc, dzieciom zaś życzymy udanych wakacji, nowych przyjaźni oraz wielu sukcesów w szkole mając nadzieję, że nie zapomną nas odwiedzać.

Informujemy iż ze względu na trwający remont wewnątrz budynku Przedszkola Publicznego w Połańcu ul. Madalińskiego 1 dyżur wakacyjny o dnia 01.07.2024r. do 05.07.2024r. pełni Przedszkole Publicz 1 Niestandardowy

plakat 2024

Na co dzień i od święta
wypada zapamiętać,
że świetna z nas drużyna,
co zwie się rodzina!
11 czerwca 2024r. na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Połańcu odbył się Festyn Rodzinny „Najlepsza drużyna to rodzina”. Imprezę otworzyła pani Dyrektor Anna Kaniszewska, która powitała zaproszonych gości, rodziców i dzieci. Na rodzinnym festynie obecni byli goście: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Benedykt Nowak, skarbnik Małgorzata Żugaj oraz Przewodniczący, Wiceprzewodniczący oraz Radni Miasta i Gminy Połaniec. Spotkanie to było okazją do podziękowania za współpracę, pomoc i wspólne działania jednostkom organizacyjnym naszej gminy, stowarzyszeniom i zaangażowanym osobom w życie naszej placówki. Ważnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego pt. „Kukiełkowy zawrót głowy” w ramach realizowanego przez nasze przedszkole Rocznego Planu Pracy „Kurtyna w górę” a nagrody pozyskaliśmy w ramach współpracy z Miastem i Gminą Połaniec i realizacji Programu Profilaktyczno-Zdrowotnego "Dni Rodziny". Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Benedykt Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Andrzej Wawrzyniec. Dzieci wręczyły zaproszonym gościom kolorowe kwiaty będące wyrazem wdzięczności i podziękowań. Zabawę poprowadziła Dj Katia.
448227717 878411007645967 5536159654529543602 n Niestandardowy
Wszyscy uczestnicy festynu mogli wspierać naszą wychowankę Hanię Switek oraz Zuzię Maciejko, poprzez zakup zdrowych słodkości przygotowanych przez Rodziców i pracowników kuchni przedszkolnej. Wspólnie uzbieraliśmy kwotę 6885,30 zł, która zasili konto Fundacji „Nasze Dzieci” oraz Fundacji Siepomaga na pomoc w leczeniu dziewczynek. Pracownicy naszego przedszkola oraz żłobka uatrakcyjniali czas na festynie wykonując kolorowe tatuaże oraz malując buzie dzieci. Zabawy ruchowe przy muzyce pozwoliły dzieciom na wyrażenie siebie w tańcu. Ogromną radością dla dzieci był kącik rybek, puzzle drewniane i kolorowanki, klocki xl, gry zręcznościowe, ścieżka sensoryczna, bańki mydlane. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci były gry wielkoformatowe wyeksponowane przez firmę Marka Kempy. Swoją wystawę ciekawych staroci miał nasz przyjaciel przedszkola Pan Konstanty Michorowski z Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu. Konkurencja przeciąganie liny sprawiła dużo radości oraz wyzwoliła ducha rywalizacji, które poprowadził pan Tomasz Kiciński. Nowością na festynie był ”Szczęśliwy kubeczek” dzięki sponsorom była możliwość odkrycia kubeczka i wygrania atrakcyjnej nagrody. Sponsorami niespodzianek byli: ”Pizzeria Leo”, „Strefa Zdrowego Ciała Mariola Kwiecień” , Restauracja „Syta chata”, Wyrób i Sprzedaż Lodów – Wojciech Reguła , „Memory Pub”, Salon „BARBER SHOP GARAGE Łukasz Jazgara”, Lody Dudek, AGA Barber Shop, Restauracja „Stefanek”, Kwiaciarnia Fantazja, Kwiatowy Zakątek Justyna Jara, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, Studio Urody „Beauty” Justyna Meszek - Muchacka. Dodatkowo sponsorami festynu byli:Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Transportowe F. Chlebek, Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowe „Megi” Sebastian Czapla, Ilona Śledź Sklep „Bartuś”.
Dziękujemy naszym głównym partnerom: UMiG Połaniec, Enea Elektrownia Połaniec, SP Połaniec, instytucjom wspierającym: WTZ Połaniec, OSiR Połaniec, PGKiM Połaniec, OSP Połaniec a także wszystkim rodzinom za uczestnictwo w Festynie oraz nauczycielom i pracownikom przedszkola i żłobka za wspólne działania podczas organizacji i realizacji imprezy.
448212325 878409600979441 3573653328894764802 n Niestandardowy

Arleta Cieślik