Aktualności

7 i 8 lutego 2024r. w Przedszkolu Publicznym w Połańcu wraz z Filiami oraz w Żłobku „Kraina Malucha” w Połańcu odbył się oczekiwany przez dzieci Bal karnawałowy, podczas którego przenieśliśmy się do wielkiej krainy bajek i baśni.
417445905 800396455447423 7687345773962934622 n
Wystrój każdej sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję wychowawcy przygotowali skoczną i rytmiczną muzykę, przeboje znane dzieciom, które porwały wszystkich do tańca. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc wspólnie w tańcach czy konkursach i quizach z którymi nasi wychowankowie radzili sobie wyśmienicie. Rodzice przygotowali dla swoich, pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach, Elza, Kopciuszek. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały swoje kolorowe stroje. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas wspaniałej zabawy tanecznej dodatkową atrakcją był występ grupy cyrkowej, który wzbudził duże zainteresowanie oraz owacje. Znalazł się również czas na chwilę relaksu przy poczęstunku oraz wspólne zdjęcia.
Tańcom nie było końca, a uśmiechy z twarzy naszych milusińskich nie znikały. Tak mile spędzony czas był wyjątkowy i na długo zachowa się w naszej pamięci.
Styczeń, to szczególny czas dla naszych przedszkolaków, ponieważ w tym miesiącu dzieci przygotowują inscenizacje artystyczne na obchody związane
z Dniem Babci i Dziadka.
Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, dziecko i tekst
W dniach 16-30.01.2024r. dzieci pod czujnym okiem wychowawców wspaniale zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach, które ćwiczyły na tą uroczystość. Starsze grupy zaprezentowały także jasełka bożonarodzeniowe. W szczególny sposób okazali swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękowali za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
Na złożenie serdecznych życzeń drogim Babciom i Dziadziusiom znaleźli czas Pan Burmistrz Jacek Benedykt Nowak oraz Pani Sekretarz Gminy Bogumiła Niespodziewana, którzy byli pod ogromnym wrażeniem wspaniałych występów przedszkolaków.
 
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wystąpiły przed bliskimi i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki
z życzeniami. Takimi inscenizacjami, upominkami i niespodziankami wnuki sprawiły ogromną radość, dzięki temu były to chwile niezapomnianych wzruszeń z bliskimi.
Następnie przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.
To były wyjątkowe uroczystości, czas pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego jak ważne są spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Beata Gołyska
Ewelina Sałata

Red and Cream Illustrated Circus Birthday Folded Card

Bal 2024

Rusza nabór

do Przedszkola Publicznego w Połańcu

 na rok szkolny 2024/2025

TERMINY:

-od 1 lutego do 9 lutego 2024r. (PIĄTEK)– składanie DEKLARACJI
o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego;

od 22 lutego do 11 marca 2024r. – rekrutacja na wolne miejsca, składanie WNIOSKÓW w przedszkolu.

 

Wraz z wnioskiem o przyjęcie dziecka do przedszkola w pierwszej kolejności będą weryfikowane zaświadczenia rodziców z zakładu pracy.

W sytuacji gdy rodzic prowadzi działalność gospodarczą należy złożyć oświadczenie dostępne w plikach do pobrania.

Dokumenty do pobraniaI

Podkategorie