Aktualności

Jak co roku 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Piękną tradycją zawsze było spotkanie przedszkolaków z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu. Niestety, pandemia pokrzyżowała te plany. W tym roku również –
w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców – nie odbyło się takie spotkanie. Jednak nie zapominamy o naszych seniorach! Dzieciaczki z Przedszkola Publicznego w  Połańcu prosiły Panią Dyrektor A. Kaniszewską o przekazanie przygotowanego nagrania z występami oraz kolorowe laurki z życzeniami płynącymi prosto z dziecięcego serduszka:). Dnia 29.11.2021r. od przedszkolnej delegacji prezenty odebrała dla swoich podopiecznych Pani Anna Konat Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu. W rewanżu za miły gest przedszkolaki dostały przepiękne anioły-breloczki, które w podzięce wykonali seniorzy.

Zawsze staramy się obchodzić Dzień Seniora, żeby nasi starsi przyjaciele wiedzieli, że są dla nas bardzo ważni, że chcemy korzystać z ich doświadczeń, wiedzy i mądrości. Mamy nadzieję, że spodobała się niespodzianka. Takie działania wywołują u dzieci radość
z przygotowywania prezentów na rzecz innych, a przede wszystkim uczą szacunku dla osób starszych. Jednocześnie liczymy na to, że wkrótce będziemy mogli się spotkać, porozmawiać, powspominać.

 Jak prezentowały się połanieckie przedszkolaki można obejrzeć na krótkim filmiku tutaj:

https://youtu.be/OlmS6RJvXpU

Drodzy seniorzy! Z okazji Dnia Seniora przyjmijcie najlepsze życzenia! Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, pogody ducha, rodzinnego ciepła oraz błogosławieństwa Bożego. Niech każdy dzień daje powody do radości i uśmiechu.

262001852 1927486794104610 3700097447873094499 n

A. Kaniszewska, B. Mika, A. Bujakiewicz

Miś na smutki i radości,

Miś, gdy coś Cię bardzo złości.

Miś, gdy czasem jest Ci źle,

Miś, gdy gorzej czujesz się.

Miś dla małych i dla dużych,

Miś w przedszkolu i w podróży.

Miś, co leży pod poduszką,

Miś, co ma klapnięte uszko.

Miś Puchatek, Miś Uszatek,

Miś z futerka, z pluszu, z łatek…

Dziś Dzień Pluszowego Misia

Więc go utul mocno dzisiaj!

 

Jak co roku - 25 listopada, wszystkie misie obchodzą swoje święto. O święcie tej puchatej postaci nie zapomniały również dzieci z naszych przedszkoli. Dzień ten pełen był różnorodnych atrakcji. Każda z grup obchodziła to święto w inny sposób. Jednak jedno jest pewne, że tego dnia to właśnie Pluszowy Miś był bohaterem w każdej grupie.

Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, a także zapoznały się ze słynnymi bajkowymi misiami z dawnych lat. Nie brakowało zadań, konkursów, zagadek, zabaw ruchowych oraz piosenek o misiowej tematyce. Chętne dzieci kosztowały ulubiony przysmak wszystkich misiów, czyli słodki i przepyszny miód. Dzięki opaskom, strojom oraz foto-budce sami wcieliliśmy się w misie. Na zakończenie tego dnia przedszkolaki wykonały przeróżne prace plastyczne oraz przy realizacji różnych projektów, uczestniczyły w warsztatach literackich online z Misiową Mamą, a także stworzyły misie m.in. z surowców wtórnych. Dzień ten pełen był radości oraz świetnej zabawy. Bez wątpienia, Pluszowy Miś to najlepszy przyjaciel każdego z nas.

260504599 939902723299640 2363105192486097232 n 1

Marlena Kwapisz

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”.

dzień kredki

W poniedziałek 22 listopada obchodziliśmy w naszych placówkach przedszkolnych „Dzień Kredki”. Jak się domyślacie, nudy nie było. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Kredka towarzyszy dzieciom w domu, przedszkolu… Za jej pomocą nawet najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą. Kredki wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję kształtują wyobraźnię. Nie ma wątpliwości, są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Dlatego też w tym dniu, kredka znajdowała się w centrum naszych oddziaływań. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane do przedszkola w kolorze swej ulubionej kredki. Z tej okazji w każdej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, oraz obejrzały krótki film o tym, jak one są zrobione.

Wszyscy wspólnie, po wysłuchaniu piosenki pt.: „Kolorowe kredki”, zastanawialiśmy się: „Co by było, gdyby nie było kolorów?”. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytania.

Dzień Kredki był także okazją do zapoznania dzieci z różnymi rodzajami kredek (ołówkowe, świecowe, pastele, suche, olejne). Dzieci segregowały kredki, a także określały, których kredek jest najwięcej tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości. Zabawa „Kredka do kredki”, była okazją do utrwalenia kolorów oraz rozwijania spostrzegawczości – dzieci tańczyły przy piosence, a w czasie przerwy, odszukiwały określoną „kredkę” ukrytą w sali. Dzieci otrzymały samodzielnie ozdobione opaski, medale oraz dyplomy za udział w zabawach z okazji „Dnia Kredki”.

Było wesoło i bardzo kolorowo. W każdej grupie przy pomocy różnych środków wykonane zostały piękne kredki, które ozdobiły przedszkolne galerie prac.

Nie wiadomo kiedy, a szary, listopadowy dzień stał się kolorowy.

261307017 933634047563527 3999623837206263044 n 1260415206 625913731873983 1856798838315271767 n 1

Katarzyna Nowińska - Kara

Nasze przedszkola mimo braku bieżącej wody z wodociągu funkcjonują normalnie.

Wszystkie placówki zostały wyposażone w wodę butelkową i z beczkowozów.

W razie zmiany sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Róża1

„Jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana;

Jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.

 I w życiu, więc i w śmierci należymy do Pana”.

Rz 14, 8-9

Z ogromnym żalem i smutkiem społeczność Przedszkola Publicznego w Połańcu

przyjęła wiadomość o śmierci

Pana Jacka Tarnowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec.

Nie na próbę żył Pan Burmistrz Jacek Tarnowski dla Polski,

dla Połańca, dla swojej Rodziny, dla współpracowników.

Nie na próbę kochał Polskę, Połaniec, jego mieszkańców
i najbliższych. Nie na próbę odszedł – bo na zawsze – od nas żyjących.

Trudno nie docenić ogromnego dorobku i zaangażowania Pana Burmistrza Jacka Tarnowskiego

na niwie opieki, wychowania i edukacji najmłodszego pokolenia.
Jego życzliwość i serdeczność wobec dzieci, ogromne zaangażowanie w życie przedszkola

czyniły z niego osobę powszechnie lubianą i szanowaną przez najmłodszych.

Zawsze docenialiśmy jego wrażliwość społeczną i moralną, która niejednokrotnie była

dla nas wszystkich przykładem i wzorem do naśladowania.

Rodzinie Zmarłego, najbliższym przyjaciołom, współpracownikom wyrazy szczerego współczucia.

Pamięć o Nim niech trwa…

Wychowankowie z rodzicami, pracownicy i Dyrektor Przedszkola Publicznego w Połańcu

Burzdj1