Aktualności

Fenomenalne atrakcje w naszym przedszkolu

W dniu 17 maja 2022r., dzieci z naszego Przedszkola Publicznego w Połańcu Filia nr 2 uczestniczyły w niekonwencjonalnych zajęciach edukacyjnych dzięki mobilnemu Planetarium. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie ogromnej przestrzeni kosmicznej. Była ona niesamowita

i wzbudzała we wszystkich ciekawość. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna z bardzo bliska. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  świat zagadek Kosmosu. Na zakończenie dzieci obejrzały animację o życiu dinozaurów oraz fragment bajki „Epoki lodowcowej”. Było dużo śmiechu i radości. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych, kosmicznych wrażeń.

W dniu 18 maja dzieciaki z naszego Przedszkola uczestniczyły w wyjątkowym pokazie baniek mydlanych - przygotowanym przez zespół PATIGO z Kielc. Pokaz odbył się przy muzyce relaksacyjnej, dzięki czemu integrował nasze zmysły i przypomniał, jak magicznym, acz ulotnym, wytworem jest bańka mydlana. Prowadzący, dzięki specjalnym rekwizytom, ukazał dzieciom chmurę z baniek, klejenie baniek w bajkowe stwory a nawet pozwolił dzieciom doświadczyć „życia w kolorowej bańce”. Chętni mogli samodzielnie potrenować swoją bańkę dzięki specjalnej rękawicy. Ponadto w programie można było obejrzeć bańki dymne i ogniowe! To było fantastyczne! Oczywiście całkowicie bezpieczne. Dzieci bawiły się wspaniale. Polecamy wszystkim, aby zobaczyli ten fantastyczny, magiczny pokaz.

W. Z.

Przedszkole Publiczne w Połańcu już drugi rok z kolei realizuje projekt „Przedszkolaki o przyrodę dbają, ogródki zakładają i okolicę z Eneą sprzątają”. Edukacja ekologiczna polega na uwrażliwianiu na rosnącą degradację otoczenia oraz podkreślenie wynikających z tego działań i zagrożeń. Dobrze wiemy, że kształcenie proekologiczne należy zacząć już w wieku przedszkolnym. W tym okresie dziecko przejawia duże chęci poznawcze oraz zdolności polegające na nabywaniu nowych umiejętności i wiadomości. Skuteczność przyswajania wartości ekologicznych jest w tym okresie największa. Nasze przedszkolaki z najstarszych grup oraz sześciolatki z zaprzyjaźnionych placówek z Oleśnicy, Ruszczy i Zrębina z ogromną werwą i zaangażowaniem przygotowały pod kierunkiem swoich nauczycieli programy artystyczne na XXII Przegląd Zespołów Przedszkolnych „Ekologia w wierszu i piosence”, którego finał został wyznaczony na 20 kwietnia. Ze względu na panującą jeszcze w miesiącu kwietniu sytuację epidemiczną w kraju wszystkie występy zostały nagrane i udostępnione w formie linku na naszej stronie przedszkola. Ponad 180 dzieci w artystyczny sposób pokazało w swoich występach jak należy dbać o środowisko. Przekazały nam  apel, że wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy jest podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym jej użytkownikiem i ma obowiązek przekazać je innym, następnym pokoleniom.

 DSC1211

Przepiękne i różnorodne przedstawienia zaprezentowało osiem grup przedszkolnych. Z Przedszkola Gminnego im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy  - grupa „Stokrotki” wystąpiła w inscenizacji „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”, grupa „Wesołe Smyki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zrębinie zaprezentowała sztukę „Zielona Ziemia”, z Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy grupa „Muchomorki” przedstawiła „Zielony dom”. Grupa „Koniczynki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filii Nr 2 zaprezentowała się w „Ekologicznej wycieczce.” Przedszkole Publiczne w Połańcu reprezentowała grupa „Biedronki” w inscenizacji pt. „Spotkanie Ziemi i człowieka” oraz grupa integracyjna „Skrzaty” obrazując, że „Ziemię mamy tylko jedną”. Natomiast z Przedszkola Publicznego w Połańcu Filii Nr 1 grupa „Leśne Ludki” wcieliła się w „Kaczki sprzątaczki” oraz grupa „Elfy” wykonała inscenizację „Z ekologią na Ty”.

Wspaniałe kreacje aktorskie przedszkolaków, piękne scenografie były wynikiem ogromnej pracy i zaangażowania ich nauczycieli i opiekunów. Dzięki niezawodnym sponsorom Enea Elektrownia Połaniec oraz Wydawnictwa Nowa Era i Mac Edukacja wszystkie grupy otrzymały nagrody a uczestnicy upominki. Gorąco dziękujemy wszystkim dzieciom ich opiekunom za wzięcie udziału w naszym przeglądzie i mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na profesjonalnej scenie w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Kochani Rodzice!!!

O Waszym Święcie pamiętamy,

więc serdecznie zapraszamy

na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

 

Będą tańce, radość wielka, będzie wierszyk i piosenka.
A co jeszcze nie powiemy… na przybycie oczekujemy.

 

Grupa  „Koniczynki” – 25 maja 2022 r. (środa) o godzinie 11.30

Grupa „Stokrotki”  – 31 maja 2022 r. (wtorek) o godzinie 12.30

                                                                                         Serdecznie zapraszamy!!!

 

W dniu 26.05.2022r.

(czwartek)

dzieci z grup

„Koniczynki”,

„Stokrotki”

pojadą na wycieczkę
do „Rancza Alpaka” w Woli Baranowskiej

 

 

PLAN WYCIECZKI: 

810 - wyjazd spod kościoła;

845 - przyjazd do „Rancza Alpaka” w Woli Baranowskiej,
   czynności higieniczne;

900 - 1000 wejście z przewodnikiem na teren zoo;

1000 1040 zabawy z animatorem

1040 - 1100 - posiłek (bułka z serem lub szynką, herbata),

czynności higieniczne;

1100- 1130 – warsztaty plastyczne;

1130- 1200 – zabawy na placu zabaw;

1200 1215 - czynności higieniczne;

1215 – wyjazd;

1250 – powrót do przedszkola;

1320 – podwieczorek;

Prosimy rodziców o odpowiednie ubranie dzieci
oraz zaopatrzenie je w napoje niegazowane, paluszki, herbatniki.

Każdy rodzic powinien podpisać zgodę na wyjazd dziecka oraz wpłacić kwotę
u nauczycieli w poszczególnych grupach.