Nauczyciele dzieciom-,, Legenda o powstaniu państwa polskiego”
28.11.2019

Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność, w tym roku nauczyciele z Połanieckiego przedszkola z okazji tak ważnego święta postanowili przybliżyć przedszkolakom historię naszego państwa i zaprezentowali w formie przedstawienia teatralnego,, Legendę o powstaniu państwa polskiego”. Głównym celem przedstawienia było zapoznanie dzieci z jedną z najbardziej znanych i popularnych legend o początkach państwa polskiego o trzech braciach – Lechu, Czechu oraz Rusie. Wszyscy oni wędrowali w celu znalezienia ziemi, na której mogliby się osiedlić. Pierwszy z braci - Czech - wyruszył na południe, drugi - Rus - wybrał ziemie położone na wschodzie. Trzeci z braci, Lech, pozostał na wskazanej przez białego orła ziemi i tam założył państwo polskie oraz wybudował wspaniały gród - Gniezno i uczynił jego pierwszą stolicą. To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Poznaliśmy symbole narodowe: flagę, godło i jego historię. Gra aktorów, wspaniałe, barwne stroje oraz scenografia zostały nagrodzone dużymi brawami przez wszystkich widzów.

W rolę bohaterów legendy wcielimy się:

Narrator -  Katarzyna Materkowska i Jola Cebula

Lech - Monika Mikoda

Czech  - Anita Wróbel

Rus– Marlena Kwapisz

Orzeł – Dorota Golonka

Wnuczek i niedźwiedź – Anna Arczewska-Żak

Żona Lecha - Justyna Kuś-Mazur

Justyna Kuś-Mazur

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem ...
28.11.2019

Znów Jesieni przyszła pora – z nią, jak zwykle Dzień Seniora!
25.11.2019

Czego życzyć Wam kochani,
nazywani seniorami?
Tradycyjnie – zdrowia najpierw,
bo największym ono skarbem.

W dniu 20 listopada 2019 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Połańcu grupa „Motylki oraz Filii nr 1 grupa „Kotki” wraz ze swoimi paniami odwiedziły pensjonariuszy Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu, aby wraz z nimi uczcić obchodzony w tym dniu Europejski Dzień Seniora.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci
18.11.2019

W grupie „Koniczynki” prowadzone są zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne

(gry logiczne, gra w szachy, nauka kodowania).

Zapraszamy na zajęcia dla całej grupy oraz dla grupy zaawansowanej w podanych terminach:

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »