Dodaj trochę treści 1

„Wielkanoc nadchodzi, więc życzyć nie szkodzi…”
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób
Wraz z nadchodzącą Wielkanocą, przedszkola przygotowują się do świątecznych obchodów, wprowadzając zarówno dzieci jak i całą społeczność w atmosferę radości i tradycji związanych z tym wyjątkowym świętem. Jak co roku wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, dzieci z połanieckich przedszkoli wraz z barwnym kogucikiem i gaikiem wielkanocnym, wyruszyły ulicami miasta życząc wszystkim Wesołego Alleluja!
Zgodnie z tradycją, przy dźwiękach radosnych przyśpiewek dzieci z grupy „Biedronki” z Przedszkola Publicznego w Połańcu oraz „Smerfy” z Filii nr 1 wraz z Panią Dyrektor Anną Kaniszewską oraz wychowawcami, kultywując świąteczne zwyczaje odwiedziły zaprzyjaźnione placówki. W barwnych strojach, ze śpiewem na ustach obie grupy przekazały wielkanocne życzenia w instytucjach takich jak: Bank Spółdzielczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji – Pływalnia „Delfin”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Enea Elektrownia Połaniec, Enea Bioenergia, Urząd Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sztuki, Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa, Firma Polprzem. W barwnym korowodzie starszaki odwiedziły również swoich najmłodszych kolegów ze Żłobka „Kraina Malucha”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem prezentowały przygotowane programy artystyczne, przepełnione ludowymi przyśpiewkami i tańcami. Przy okazji składania życzeń, mali artyści wręczyli zebranym symboliczne świąteczne upominki. W podziękowaniu za piękne występy, dzieci otrzymały od zgromadzonych gromkie brawa oraz słodkie podarunki, za które serdecznie dziękujemy.
Zwyczaj chodzenia z wielkanocnym kogucikiem, utwierdził nas w przekonaniu jak ważne jest pielęgnowanie zwyczajów, tradycji i kultury. Z okazji zbliżających się świąt „zdrowia, szczęścia winszujemy…”.
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!
P. Mazur

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki...”
E. Budryk
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i drzewo
Ach! Co to był za dzień ….21 marca czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Słońce świeciło ciepłymi, wiosennymi promieniami prosto w okna naszego przedszkola. Był to szczególnie radosny i kolorowy dzień. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków i dzieci ze Żłobka „Kraina Malucha” w Połańcu. Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją, do tego by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie za sobą budząca się do życia przyroda.
 Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób i drzewo
Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym pochodem w poszukiwaniu Pani Wiosny. Wierszykami, wesołymi piosenkami i skocznymi tańcami zachęcały ją do przyjścia. Po powitaniu długo wyczekiwanej pory roku i pożegnaniu Pani Zimy z uśmiechami, wesołym korowodem powróciły do swoich sal.
Cieszymy się, że w taki radosny sposób mogliśmy przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wszystkich dzieci i wychowawców, wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią przyjdą ciepłe dni, które pozwolą na spacery, wycieczki i wesołe zabawy na palcu zabaw.

A. Janicka

Green Modern Easter Sunday Egg Hunt Invitation 1 Śred