Dnia 28.09.2012 (piątek) przedszkolaki z grupy "Koniczynki" odbyły ciekawą wycieczkę. Okazało się, że piękny zakątek Rytwian, zwany Pustelnią Złotego Lasu, wcale nie był znany wielu milusińskim...

alt

 

Już sam początek wyprawy wprowadził w podziw nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Spacer lasem pośród przychylnie pochylonych drzew doprowadził nas do pięknie usytuowanej kapliczki Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie wpisaliśmy sie do Kroniki.

Z niewielkiej dolinki wypływa źródełko Browarek, które też wzbudziło zainteresowanie.

Prawdziwa uczta dla zwiedzających była przed nami - Kościół p/w Zwiastowania NMP, zabudowania klasztorne i plac wokół, gdzie można było podziwiać eksponaty t.j maszyny rolnicze używane dawniej.

Pani przewodnik Anna Żurawska zaciekawiła wszystkich historią zwiedzanych wnętrz zachęcając do odwiedzenia tej enklawy ciszy i spokoju, zwłaszcza, ze można tu wynająć pokój - odpocząć od rzeczywistości lub po prostu zabrać dziecko na rower. Miejsce to bowiem, drogi rodzicu należy do jednej z tras rowerowych.

Wycieczka udana, uważamy iż warto pojechać jeszcze raz i to na dłużej...

 

J. Marczewska